Німеччина посіла ключову роль у європейській коаліції з підтримки України, — Хандогій

Прапори України та Німеччини. Фото: ukrinform.com

Німеччина стала головною рушійною силою європейської коаліції з підтримки України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів надзвичайний і повноважний посол України, президент Громадської організації “Українська асоціація зовнішньої політики” Володимир Хандогій.

Він зазначив, що Європейський Союз дещо переоцінив свої можливості, коли заявляв про готовність надати мільйон снарядів для України до березня.

“Я думаю, що не йдеться про небажання або тим більше про якісь затримки, якісь, скажімо так, суб’єктивні причини. Це, швидше за все, і неготовність військово-промислового комплексу, і переоцінка своїх можливостей. Зараз вводиться в експлуатацію абсолютно з нуля нове підприємство з виробництва снарядів. Я думаю, що вони надолужать у цьому сенсі свою заборгованість, умовно кажучи, і все-таки снаряди будуть у належній кількості приходити в Україну”, — сказав Хандогій.

На його думку, мають значення й певною мірою недооцінка можливостей Російської Федерації в цій війні та еволюція позиції самої Німеччини як головної рушійної сили європейської коаліції з підтримки України.

“Німеччина впевнено посідає ключову роль у коаліції держав, які підтримують Україну. І це надзвичайно важливо на тлі тих подій, на тлі тих процесів, які відбуваються у Сполучених Штатах Америки. Ми знаємо, які проблеми сьогодні там виникають. Тобто я думаю, що майбутній візит президента, Мюнхенська конференція загалом як майданчик, вони підштовхнуть ці процеси. І, загалом, у мене особисто оптимістичний погляд на роль Німеччини”, — сказав Хандогій.

Він переконаний, що головний чинник, який вплинув на зміну позиції Німеччини, — це готовність України принципово протистояти РФ не тільки в боротьбі за свої території, а й, у принципі, за демократичні цінності у світі. У ЄС є розуміння, що Україна є форпостом, який захищає Європу від подальших агресивних дій Російської Федерації.

“Тому ось така еволюція відбулася. Це дуже відрадно, і я думаю, що це буде прогресувати. Але я думаю, що, пам’ятаєте, був такий період, коли всі говорили про втому і так далі, що знижується увага до України. Ну, можливо, десь на газетних шпальтах менше стали говорити про Україну. Але це, по-моєму, природно: все-таки війна триває вже два роки, виникають інші конфлікти тощо. Але базова підтримка на рівні наших союзників залишається. І ось таке усвідомлення важливості підтримки України, воно вже починає домінувати в цих суспільствах”, — підкреслив Хандогій.

Він також зазначив, що країни Євросоюзу вже практично не залежать від російських енергоресурсів. ЄС “злазить” з тієї голки, на яку його свого часу “підсадила” Росія.

“Звучали заяви буквально останніми днями про те, що загалом країни Європейського Союзу вже практично не залежать від поставок енергоносіїв, насамперед газу, від Російської Федерації. Акценти зараз зсуваються в бік скрапленого газу, будівництва відповідних терміналів й так далі. І країни Європейського Союзу більше не вважають ключовим або важливим транзит російського газу існуючим газопроводом через Україну”, — сказав Хандогій.

Читайте також: “Україні необхідно мати можливість захистити себе”: Німеччина розширює виробництво боєприпасів (ВІДЕО)

Прямий ефір