Німеччина передала Україні перші танки Leopard 1А5 (“Леопард-1”). Це — танк позаминулого покоління з точною гарматою, який, проте, доведеться модернізувати. Рівень його захисту досить прийнятний, але динамічний захист потрібно буде нарощувати. Про це сьогодні, 21 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Я знаю, що, в принципі, вони з себе представляють, тому нічого дивного я не очікую, якщо говорити про їхню базову модифікацію. Мені цікаво, що безпосередньо наші фахівці зроблять із цим танком, щоб підвищити його характеристики. Якщо ми говоримо про підвищення його вогневого потенціалу, то ми з цим нічого не зможемо зробити. Його основна гармата — це базова модель британської нарізної танкової гармати калібру 105 мм, досить високоточна, якщо порівнювати з радянськими зразками навіть 125 мм. Але, тим не менш, більш високоточна. Однак у низці випадків вона може бути високо ефективною, якщо ми говоримо про ураження вразливих зон, ослаблених зон, наприклад, на основних бойових танках, які використовує Російська Федерація. У низці випадків, коли це влучання відбувається на захищену зону, то ефективність у рази знижується”, — сказав він.
Коваленко уточнив, що на сьогодні в зоні бойових дій як таке явище танкової дуелі дуже рідкісне і доволі-таки унікальне. Здебільшого танки використовують як бойові машини вогневої підтримки піхоти, або як артилерію.
“Хоч як би це дивно не звучало, але використовується, зокрема як своєрідна така інтерпретація самохідної артилерійської установки. Але з урахуванням того, що дальність ураження обмежена певними відстанями і танк перебуває в зоні ураження ворожої артилерії та протитанкових ракетних комплексів, важливий аспект — рівень захисту. І якщо говорити про Leopard 1А5, загалом для свого часу більш-менш у нього був доволі прийнятний рівень захисту, але порівняно, наприклад, з 80-90-ми роками це вже було минуле покоління. Тому, так чи інакше, але його потрібно підвищувати. Наприклад, шляхом нарощування динамічного захисту, такого як “Контакт-1″”, — каже оглядач.
За його словами, його нарощування цілком можливе, оскільки танки Leopard 1А5 мають досить-таки непоганий 10-циліндровий дизель, двигун MTU потужністю 830 кінських сил.
“І як для машини загальною масою 42,5 тонни нарощування 2-2,5 тонн критично не вплине на мобільність. Тому подивимося, як буде розміщено саме додатковий захист, якщо його, звісно ж, буде розміщено. Якщо ж його не буде розміщено, це буде упущення. Але з урахуванням того, що наші фахівці почали розміщувати “Контакт-1″ на танках Leopard 2А4, це говорить про те, що, звісно ж, і до цих танків теж буде відповідна увага. Хоча Leopard 2А4 розміщення динамічного захисту особисто в мене викликало кілька таких доволі-таки цікавих запитань, на які я так відповіді й не отримав”, — резюмував Олександр Коваленко.
Читайте також: Засоби ППО, бронетехніка та боєприпаси: Захід збільшує військову допомогу Україні
Нагадаємо, як розповів експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко, німецький танк Leopard (“Леопард”) став фактично другим основним танком Збройних сил України. Крім бойових переваг, головне — “Леопард” забезпечує виживання екіпажу, на відміну від старої техніки радянського зразка.