Німеччина нарощує експорт зброї, серед найбільших одержувачів — Україна: деталі (ВІДЕО)

Прапори України та Німеччини. Фото: ukrinform.com

Німеччина значно збільшила експорт зброї від початку 2023 року, більшу частину з якого спрямовують в Україну. Німеччина дозволяє поставки військової продукції в суворо обмежене коло країн. Поряд з Угорщиною, США і Кіпром до числа найбільших покупців увійшли Південна Корея та Індія, інформує FREEДОМ.

Згідно з попередніми даними Міністерства економіки та захисту клімату ФРН, за пів року було видано дозволи на експорт зброї та продукції військового призначення на суму понад 5 млрд євро. Зафіксовано зростання на понад чверть, порівняно з аналогічним періодом минулого року. 

Влада Німеччини в першому півріччі 2023 року дозволила поставити Києву зброї на понад 1,5 млрд євро, що автоматично зробило Україну її найбільшим одержувачем. 

Другим особливо великим одержувачем німецьких озброєнь виявилася Угорщина — член ЄС і НАТО. Вона отримала оборонної продукції на понад 1 млрд євро. У 1-му кварталі Угорщина ще лідирувала, тож основний приріст схвалених поставок для України припав на період із квітня до червня. 

“І будуть продовжувати нарощувати, тому що німецька техніка за деякими параметрами, номенклатурою озброєння буде ставати, найімовірніше, основною для України на багато десятиліть вперед. Плюс, у контексті загальної мілітаризації настроїв і того, що багато держав переглядають свою безпекову політику, ринок озброєння у світі зросте”, — зазначає військовий експерт Андрій Крамаров. 

За оцінками експертів, зараз оборонна промисловість Німеччини стала в п’ять разів потужнішою, ніж до початку війни Росії проти України. Раніше багато оборонних підприємств Німеччини були в простої.

“Наприклад, цех з ремонту та розконсервації танків “Леопард” просто не працював. Вони є, але вони не працювали. У них не було достатньої кількості інженерів, техніків, механіків. Тому, що на це не було запиту, це нікому не потрібно було”, — каже Крамаров. 

Німеччина посідає друге місце за постачанням озброєння в Україну, говорять аналітики. Загалом у період з лютого до травня поточного року Київ отримав удвічі менше допомоги, ніж було обіцяно, йдеться у звіті Кільського інституту світової економіки.   

Досвід українських військових все більше наближає Україну до НАТО.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив: українські війська діють дуже чітко й організовано в боях із російськими окупантами. Він наголосив на важливості “великої практичної підтримки України з боку НАТО”, яка “продовжиться і далі”.

“Багато країн зможуть надавати допомогу протягом одного, двох, трьох, а якщо знадобиться, то й більшої кількості років, оскільки ми не знаємо, як довго триватиме війна”, — сказав Шольц. 

Велика Британія і Польща підтримали спрощену процедуру вступу України до НАТО, — аналогічну для Швеції та Фінляндії.

“Альянс ясно висловився одноголосно. Ми зробили заяву в Бухаресті про те, що майбутнє України — в НАТО. Терміни для цього ніколи не були чітко визначені. Але те, що ми бачили за останні місяці — українські Збройні сили розвиваються, адаптуються і модернізуються з неймовірною швидкістю. Тепер вони мають великий досвід використання стандартного обладнання НАТО, доктрини і тактики НАТО. Їхні дії неминуче скоротять терміни приєднання до Альянсу”, — заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі. 

ЗСУ очікують поставок артилерійських систем Firtina. Турецькі самохідки в Україні протистоятимуть російським аналогічним системам “Мста-С”.

Постачання більш сучасної зброї, такої як винищувачі F-16 американського виробництва і ракети великої дальності, допоможуть Україні не тільки вирівняти становище на полі бою, а й контролювати зерновий коридор у Чорному морі, зазначають експерти. 

Президент України Володимир Зеленський вважає пріоритетними поставки далекобійної артилерії, зокрема ракет ATACMS.

“У Росії є перевага на землі — адже у неї є далекобійна зброя. Це раз. Тому ATACMS дуже важливі. Чи прискорить це наші кроки вперед? Так, 100%. Тому що за деякими напрямками це дасть просто можливість — почати. За деякими напрямками ми не могли навіть думати про якісь кроки просто тому, що в нас немає відповідної зброї. А кидати наших людей, щоб їх убили далекобійні ракети росіян, це — не по-людськи. Ми так не будемо чинити. Тому ATACMS — у пріоритеті”, — наголосив Зеленський. 

Надасть Україні більше військової техніки і Фінляндія. До нового пакету допомоги увійшло зенітне озброєння та боєприпаси.

https://www.youtube.com/watch?v=6qqjcNkIuwU

Читайте також: ATACMS і F-16: для яких цілей Україні потрібна сучасна зброя, розповів Зеленський

Прямий ефір