Німеччина надасть Україні черговий пакет військової допомоги — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Раніше Україна також отримала військову допомогу від Німеччини на суму 400 млн доларів. Пакет передбачає постачання 200 протимінних броньованих машин MRAP, велику кількість снарядів, реактивних мін і БпЛА, повідомляє FREEДОМ.

Червень 2023 року: два зенітні ракетні комплекси ближньої дії IRIS-T, а також шість зенітних установок Gepard, десять танків Leopard

Серпень 2023 року: дві пускові системи ППО Patriot, вісім гусеничних всюдиходів підвищеної прохідності Bandvagn 206.

Це далеко не повний перелік того, чим Німеччина допомагає у війні проти Кремля, майже щомісяця. І ось за вікном — вересень, і Німеччина надає Україні новий пакет військової допомоги. Про це було оголошено міністру оборони України Рустему Умєрову на 15-й зустрічі у форматі “Рамштайн”.

“Боєприпаси знову зроблять значний внесок у підтримку: заплановано 30 тис. артилерійських розривних боєприпасів калібру 155 мм, близько 3800 димових снарядів для 155-мм артилерії, 105 тис. снарядів 120-мм і 120-мм, 480 мінних снарядів АТ-2”, — йдеться в повідомленні Міністерства оборони Німеччини.

“У літні місяці на фронтах проходила активна військова кампанія, ми бачили, що українські війська наступали на різних ділянках, і, відповідно, наступ пов’язаний зі збільшенням витрат боєприпасів. Тому за підсумками “Рамштайна” Німеччина дає багато снарядів для заповнення потреб”, — пояснив політолог-міжнародник Володимир Воля.

Також Німеччина надасть техніку для розмінування, щоб боротися з масивними мінними загородженнями, які встановили російські окупанти.

“Для цього Міноборони надає 200 бойових броньованих машин MRAP, щоб фахівці з розмінування могли безпечно підійти до російських мінних загороджень”, — повідомили в Міністерстві оборони Німеччини.

Німеччина нарощує військову допомогу Україні. За даними уряду ФРН, нинішнього року обсяг військової допомоги становитиме 5,4 млрд євро, а 2022-го цей показник дорівнював 2 млрд євро.

“Німеччина усвідомлює свою лідерську роль у підтримці України та в недопущенні перемоги Росії, тому нічого дивного в тому, що ця допомога зростає. Ілюзії Німеччини щодо Росії повністю зникли”, — зазначив Володимир Воля.

У вересневому пакеті військової допомоги враховано нинішні потреби ЗСУ. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус також пообіцяв допомогти в підготовці до холодів, що насуваються.

“Ми поставимо додаткові боєприпаси: фугасні, мінометні, мінно-ракетні. Тому що боєприпаси — це те, що найбільше потрібно Україні для захисту від жорстокої загарбницької війни. Ми також подбали про зиму, що наближається: відправимо одяг, генератори електроенергії та тепла”, — заявив він.

Німецька допомога є багаторівневою: крім підтримки зброєю і боєприпасами, Німеччина тренує українських солдатів на своїй території. Наприклад, до кінця 2023 року таких бійців буде вже понад 10 тис. До допомоги Україні Німеччина підходить комплексно — вже розроблено програму підтримки України до 2027 року, якою передбачено різнобічну підтримку, зокрема й військову, на суму 5 млрд євро.

“Я хочу подякувати міністру фінансів Німеччини Крістіану Лінднеру, справжньому другу України, який у складні часи дуже нам допоміг і допомагає зараз. Хочу подякувати за його персональні рішення і внесок у бюджет України та військову допомогу. Ми підписали меморандум, який дозволить ще більше розширити підтримку України”, — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

На жаль, крилаті ракети Taurus поки що не включені в новий пакет допомоги. У Бундестазі обережні. Але, як і з Leopard, і F-16, ймовірно, це — питання часу.

Читайте також: Антипутінська коаліція відбулася і дозволяє з упевненістю планувати дії ЗСУ на наступні кампанії, — Грабський про підсумки “Рамштайну-15”

Нагадаємо, 19 вересня на авіабазі “Рамштайн” у Німеччині відбулася чергова зустріч Контактної групи з оборони України. У ній взяли участь керівники десятка оборонних відомств Європи та світу.

Прямий ефір