Жити в режимі відімкнення електроенергії громадянам України доведеться щонайменше до кінця березня. Про це повідомили представники постачальника енергоресурсів YASNО. Там кажуть, якщо мережу внаслідок атак пошкодять ще більше, то змушені будуть задіяти екстрені відімкнення, за яких світла може не бути дуже довго. Тим часом українці вже навчилися жити в нових реаліях. Проявляють винахідливість і діляться досвідом, повідомляє FREEДОМ.
Російські ракетні атаки стали причиною пошкодження половини українських енергетичних об’єктів. Постраждали і генерувальні підприємства, і великі підстанції. Через це у всій країні спочатку почалися аварійні відімкнення електроенергії, а потім планові, щоб дати можливість вистояти українській енергосистемі.
“Такого роду напад, його масштаби на енергосистему ніколи раніше не спостерігалися в сучасному світі, і тому ми повинні винаходити рішення. Нам більше немає з ким порадитися, тому що просто ніхто ніколи не стикався з чимось навіть близьким до цього”, — заявив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький в інтерв’ю виданню Рolitico.
Тільки 15 листопада російські ракети пошкодили 15 енергооб’єктів України. Вивели з ладу тисячі кілометрів магістральних високовольтних ліній. Щоб відновити все в максимально короткі терміни, понад тисяча фахівців працюють цілодобово. Як розповіли в “Укренерго”, латають те, що можна залатати, і міняють те, що можна замінити.
“Де є воля, там і спосіб. Вони роблять дивовижні речі. Тут приголомшлива єдність мети і пристрасті; це справді чудово”, — зауважив британський інженер-водотехнік Террі Тейлор в інтерв’ю виданню Рolitico.
Бути винахідливими, імпровізувати, знаходити рішення, і використовувати те, що доступно і що під рукою. Таким секретом швидкого увімкнення світла після ракетних атак поділився Львівський міський голова Андрій Садовий.
“Твердопаливні котли, які ми зараз закуповуємо, це шанс для медичних закладів. Складний час попереду, але я оптиміст. Я переконаний, що цю роботу, яку ми зараз із вами робимо, ми зробимо її якісно, і ворог нехай біситься від злості”, — додав він.
Проявляють винахідливість і самі українці. Дніпрянин Ігор Кочет у соцмережах ділиться своїми винаходами, за допомогою яких можна не тільки заряджати телефон, ноутбук, а й навіть дивитися телевізор. В одних випадках пропонує використовувати повербанки, в інших — автомобільні акумулятори.
“У багатьох виникає питання — на скільки вистачить акумулятора? Зараз багато хто як резервне живлення розглядає автомобільний акумулятор. Це не найкращий варіант, але я так розумію, що це найдешевший, у багатьох є”, — каже винахідник.
У соцмережах українці діляться своїми способами, як пережити відсутність електроенергії, швидко зробити мінісвітильник, або навіть як розігрівати їжу, коли немає електрики. Цим українці вкотре доводять, що російська окупація — це набагато гірше, ніж блекаути та ракетні обстріли. Тому на всіх рівнях і проявляють максимум імпровізації, щоб вистояти й перемогти, зокрема й на енергетичному фронті.
Читайте також: Не допустити найгіршого сценарію з енергопостачанням в Україні — про завдання влади розповів Герус
Як повідомлялося раніше, цілеспрямовано і планомірно Росія атакує мирних жителів України, прагне позбавити їх світла і тепла. Але українські енергетики швидко ремонтують об’єкти, а влада робить все можливе, щоб громадяни могли навчатися і працювати.