Ні Китай, ні США не готові до різкого протистояння, але конфлікт зростатиме, — експерт-міжнародник

Ілюстративний колаж: bosco-conference.com

Ні Китай, ні США не готові до різкого протистояння. Стримувальним фактором між двома країнами також є ядерна зброя і те, що світ став біполярним. Таку думку сьогодні, 3 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Щодо довгострокових відносин, то, за його словами, конфлікт між Вашингтоном і Пекіном зростатиме.

“Тому що це ідеологічно різні країни, і вони влаштовані по-різному. Одна країна представляє демократичний світ, інша — персоналістський режим. Тому конфлікт буде. Зараз ми бачимо дипломатичні маневри, які йдуть з метою формування і руйнування союзів. Формування і зміцнення своїх і руйнування союзів противника. Ми бачимо результати БРІКСу, коли Китай посилив своє становище за рахунок своїх прихильників, яких він зробив десятиліттям раніше, розвиваючи з ними двосторонні відносини в межах ініціативи “Шовковий шлях”, а потім завів на майданчик БРІКС. Так він заведе на майданчик ШОС, БРІКС своїх прихильників, фактично на їхніх плечах піднімаючись і зміцнюючи своє міжнародне становище”, — сказав Осипенко.

Дипломат додав, що також голос Китаю лунатиме голосніше вже щодо будь-яких ініціатив, зокрема й щодо розв’язаної Росією війни проти України. Або, наприклад, на майданчику ООН на сесії у вересні.

“Голос Китаю вже буде звучати по-іншому. Усі бачать, що він посилився в межах БРІКС, що він закликає БРІКС розв’язувати не тільки економічні питання, а запропонував увійти в зону політичних питань, розв’язувати питання безпеки. Зокрема, пропонував свою валюту юань як єдину валюту, що збігається з планами Китаю щодо інтернаціоналізації юаня. Тобто Китай продовжує посилюватися, а Сполучені Штати продовжують свою політику стримування Китаю, перейшовши від торговельних війн, які вони розпочали 18-го року, до технологічних війн. Зараз ідуть обмеження в технічній сфері, але цим не обмежиться”, — каже експерт-міжнародник.

Він вважає, що поки країни слабкі, вони маневруватимуть щодо союзів.

“Битимуться за країни глобального Півдня, зокрема таке рішення було ухвалено в Токіо на засіданні G7, коли вони створили фонд 600 млрд дол. і мету фонду визначили як зменшення залежності країн, що розвиваються, від Китаю. Але протистояння буде, бо ідеологічно різні режими і різні цілі. Китай іде до свого мирного домінування. Він хоче створити паралельні американським структури безпеки, фінансові, економічні, торговельні. Він усе створює паралельно. Воно зараз у вигляді ініціативи “Один пояс — один шлях”, але потім це стане таким транснаціональним проєктом, що об’єднує країни від Латинської Америки до Південно-Східної Азії”, — резюмував Руслан Осипенко.

Читайте також: На кону світове лідерство: як США і Китай намагаються перезапустити відносини, розповів аналітик

Нагадаємо, раніше Осипенко висловив думку, що слабкості економік США і Китаю штовхають їх “в обійми” одне одного. Тому що ці країни взаємопов’язані між собою торговельними відносинами.

Прямий ефір