У Білорусі фіксують значне зменшення бойовиків приватної військової компанії “Вагнер”. Однак загроза і для країн Балтії, і для Польщі зберігається. Про це сьогодні, 23 серпня, сказав військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Ми бачимо ситуацію, за якої досить значна частина найманців ПВК “Вагнер” покинула територію Білорусі. Але це ні на що не впливає. І напруженість, загроза для країн Балтії, для Польщі зберігається. Наші союзники це прекрасно розуміють, і роблять усе можливе для того, щоби посилити свої східні кордони”, — зазначив Грабський.
При цьому зауважив, що, звісно ж, не йдеться про те, що, наприклад, колона “вагнерівців” прориватиметься так званим Сувалкським коридором. Однак можливі провокації під виглядом міграційної кризи.
“Під прикриттям так званої міграційної кризи окремі групи “вагнерівців” можуть проникати на територію суміжних країн, створюючи такі собі групи ймовірних терористів для підготовки в подальшому терористичних актів”, — припустив експерт.
Тому, каже Грабський, зараз і Латвія, і Литва, і Польща проводять безпекові заходи, перекидають до кордонів більше військ і поліції для того, щоб мінімізувати таку загрозу.
“Але загроза зберігається і є досить зримою, особливо якщо зважати на те, що в Польщі в жовтні відбуватимуться вибори. Тому загроза того, що на польській території можуть бути здійснені якісь терористичні акти, не зникає”, — зазначив гість ефіру.
Грабський також нагадав, що на території по суті окупованої Росією Білорусі перебувають досить серйозні об’єкти, які також можуть бути використані задля політичного шантажу.
“Це зокрема білоруська атомна станція. Хто знає, які ідеї бродять у головах кремлівських вождів або їхніх білоруських поплічників? Ми не можемо відкинути ймовірності того, що “вагнерівці”, які позиціонуються як певний самостійний підрозділ, не захоплять білоруську атомну станцію, щоб здійснювати кроки політичного шантажу. Тому ситуація з ПВК “Вагнер” зараз у центрі нашої уваги”, — резюмував експерт.
Читайте також: З боку НАТО слабка реакція на провокації Росії та Білорусі, — політтехнолог
Як повідомлялося раніше, на території Білорусі перебувають 4 500 найманців ПВК “Вагнер”, немає свідчень того, що вони залишають країну.