Неякісні комплектуючі призвели до втрати низки літаків Іл-76 у Росії — що відомо (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Росія втратила чверть літаків новітньої модифікації Іл-76 через неякісні запчастини. Про це повідомило видання “Важные истории”. П’ять літаків Іл-76 російського Міністерства оборони виведені з експлуатації через використання бракованих підшипників, інформує FREEДОМ.

Неякісні підшипники завдали шкоди військово-транспортній авіації Росії, що призвело до провалу державного оборонного замовлення. Йдеться про модернізацію радянських важких літаків Іл-76, які перебувають безпосередньо на озброєнні Військово-космічних сил РФ.

“Він перевозить усе, що можна перевозити у військових цілях. Він перевозить китайську комплектацію з Китаю і Далекого Сходу в центральну частину Росії. Він перевозить комплектацію до іранських дронів і самі дрони. Він перевозить те, у чому виникає необхідність при виробництві всієї ракетної техніки. Це основний логістичний елемент — інших у них немає”, — пояснює авіаційний експерт Костянтин Криволап.

Підприємство “Авиастар”, яке власне і відповідає за модернізацію вантажних Іл 40-тонників, прийняло на баланс підшипники у складі коліс невідомого походження і за підробленими документами.

“У результаті санкцій очевидно не змогли знайти підшипники відповідного класу точності. І встановили підшипники, які змогли знайти. Клас точності визначає якість роботи цього підшипника, його міцність. А елементи шасі, у яких ці підшипники розташовані, вони дуже навантажені. Тому що літак важкий, перевозить 40 тонн вантажу або навіть деякі модифікації до 60 тонн вантажу в певних ситуаціях”, — зазначає авіаційний експерт.

У результаті виникли проблеми з шасі: з ладу вийшли п’ять літаків Іл-76.

Так само для росіян ситуація ще ускладнюється й тим, що транспортна авіація фактично не має на чому літати. Нині вони продовжують використовувати старі машини, витрачаючи їхні ресурси.

Загалом у “наддержаві” з авіацією складається вельми тупикова ситуація. Приміром, як і з бомбардувальниками Су-34 та винищувачами Су-35, якими російські окупанти бомблять лінію бойового зіткнення.

“У 2014-16 роках була можливість випускати їх на рівні 18-20 машин на рік. Зараз — випускають по дві машини кожного типу, іноді трошки більше, але в основному дві. Це пов’язано з тим, що Росія не може збирати ці літаки, виготовляти. Уся комплектація і радіоелектроніка — імпортного виробництва”, — наголошує Криволап.

Одним словом — західні санкції в дії. Навіть дружній Китай не має сили допомогти.

“Що в них відбувається зі стратегічною авіацією? Там 50-60-70-річні літаки Ту-95МС — дуже складні в експлуатації і дуже складні в польоті машини Ту-160 — це фактично все, що залишилося від російської стратегічної авіації. Ту-95 з 1990-х років припинено випуск. Випуск Ту-160 було зупинено теж”, — каже авіаексперт.

Можна сказати, що на цьому вся історія зі стратегічною авіацією в Росії закінчується.

“Росія технологічно залишилася на рівні радянських розробок. Нового нічого вони не принесли. Конструкторські бюро, які існували раніше — Микояна Ігоровича, Яковлевське бюро, Туполевське бюро — нічого цього немає”, — акцентує Костянтин Криволап.

Будь-які спроби імпортозаміщення авіакомплектуючих — результатів не дають. Росія поступово залишається без літаків.

Читайте також: Наближаємося до можливості застосовувати свої ракети, а не покладатися лише на партнерів, — Зеленський у зверненні наприкінці 881-ї доби війни

Прямий ефір