Російська влада оголосила евакуацію ще у двох районах Курської області — Рильському та Хомутівському. Вони знаходяться у 15-кілометровій зоні від кордону з Україною. Губернатор регіону пояснив своє рішення міркуваннями безпеки. Раніше евакуацію оголосили у Глушківському, Великосолдатському та Білівському районах Курської області, а також Краснояружському районі Бєлгородської області. ЗСУ продовжують операцію на території країни-агресора, повідомляє FREEДOM.
Про новий прорив Сил оборони України в Курській області 13 вересня повідомив підрозділ Khorne Group 116-ї окремої механізованої бригади ЗСУ. На кадрах, опублікованих операторами БПЛА, видно, як українська техніка проривається через загородження із так званих “зубів дракона”. OSINT-фахівці повідомляють, що ЗСУ просуваються на південь від населеного пункту Веселе та на захід та північ від Ведмежого. Сили оборони заходять супротивникові в тил і вклинюються у фланг, пояснюють аналітики. Однією з цілей може бути спроба розрізати угруповання супротивника.
“Якщо українці справді намагаються оточити російські війська, місцева географія полегшує цей рух… Українські бомби та ракети знищили всі постійні мости через Сейм у цій місцевості, тому всі росіяни на південь від Сейму, а їх можуть бути цілі батальйони, залежать від тимчасових понтонних мостів”, — аналітик Девід Екс із публікації видання Forbes.
Щоб зміцнити оборону, яка трималася переважно на солдатах термінової служби, російське командування перекидає під Курськ підрозділи з тимчасово окупованих територій України. Не лише з Херсонської та Запорізької, а й із Донецької та Луганської областей. Крім того, до Курської області відправили резерви, які мали посилити російське угруповання в Україні.
“Очевидно, війну не заморожено. Поле бою дуже динамічне. Операції високого рівня інтенсивності відбуваються щодня. І ситуація не тупикова. Кожна сторона досі шукає можливості використовувати, змінити свої позиції та збільшити важелі для потенційних переговорів. Операція в Курській області лише довела, що передбачити хід цієї війни дуже важко”, — відзначив старший науковий співробітник програми Росії та Євразії Фонду Карнегі за міжнародний світ Ерік Чіарамелла.
Сили оборони України контролюють щонайменше 1 300 кв. км Курської області. У той час, як російська армія обстрілює населені пункти, у тому числі житлові будинки, українські військові забезпечують цивільними продуктами, водою та медикаментами. Приєднатися до надання допомоги Україна закликала ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста. У Кремлі пропозицію допомогти російському населенню назвали “чистою провокацією”.
“Реакція Кремля на пропозицію України ООН та МКЧХ об’єднати гуманітарні зусилля в Курській області свідчить про зневагу Росії до власного народу та його гуманітарних потреб, а також про страх дозволити міжнародним спостерігачам побачити реальну ситуацію. Дуже показово”, — написав речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у соцмережі Х.
Прессекретар генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Стефан Дюжаррик на пропозицію українського МЗС відповів — ООН готова розгорнути гуманітарну місію на підконтрольній ЗСУ території Курської області, але тільки якщо на це погодиться Росія.
Читайте також: Російські окупанти не цінують ні на гріш життя громадян РФ, — Снєгірьов про удари по Курській області