Військові злочини Росії, вчинені напередодні з’їзду НАТО у Вашингтоні, не можуть не вплинути на підсумковий документ саміту. Захід розуміє, що варварський обстріл українських міст був не випадковим, і реагуватиме належним чином. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
“Усі ми розуміємо, що будь-який захід, особливо такого високого дипломатичного рівня, як саміт НАТО, готується заздалегідь. Відбувається тривала серйозна підготовка, а тому експромти в якомусь сенсі мінімізовані. Але ті трагічні події, що відбулися в Україні, ті воєнні злочини, злочини проти людяності, які вчинила Росія [8 липня], не можуть не вплинути на, зокрема, фінальну декларацію саміту НАТО”, — сказав Мережко.
Лідери держав-членів Альянсу перебувають, по суті, у шоковому стані після останніх варварських російських злочинів, доповнив гість ефіру.
“Багато хто розуміє, що цей обстріл, військовий злочин, вчинений Путіним, Росією, це якраз певна відповідь російського диктатора на всі мирні ініціативи. І водночас це не випадково сталося напередодні саміту НАТО у Вашингтоні. Це подія, яка пов’язана безпосередньо з цим самітом”, — наголосив нардеп.
На його думку, в Альянсі розуміють те, що необхідно дати дуже жорстку і послідовну відповідь цим злочинам РФ.
“Ця відповідь має бути пов’язана, зокрема, з посиленням обороноздатності України, наданням засобів ППО та іншого виду озброєнь. Сподіваюся на те, що вдасться зняти й обмеження на використання західного озброєння на території держави-агресора. Це вкрай необхідно, це диктується військовою необхідністю, і від цього залежать життя наших людей”, — резюмував Мережко.
Читайте також: Розширення НАТО — це не ескалація, а посилення міжнародної безпеки та миру, — Мережко
Як повідомлялося раніше, Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй 9 липня зібралася на екстрене засідання, присвячене ракетному удару РФ по дитячій лікарні “Охматдит”. Його скликали на прохання України, яке підтримали Велика Британія, Франція, Еквадор, Словенія та США.