Списувати загрозу Чорноморського флоту РФ не можна, хоч той і зазнав втрат. Про це сьогодні, 23 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.
Він нагадав, що Чорноморський флот РФ — це чимале угруповання загальною чисельністю до 50 одиниць.
“З них деякі перебувають у ремонті. Наприклад, 4 великі десантні кораблі — після тих пригод, які вони пережили в Азово-Чорноморському регіоні… У принципі, не можна сказати, що це маленька група. Також не варто забувати, що з 4 флотів і Каспійських флотилій, у принципі, Чорноморський флот має нехай не найпозитивніший, але все-таки бойовий досвід, тому я б не став списувати з рахунків цю загрозу”, — сказав Плетенчук.
За його словами, російські кораблі тримаються якомога далі від можливої зони ураження ракетами “Нептун” і “Гарпун”, які є на озброєнні у ЗСУ. Вони перебувають переважно в північно-східній частині акваторії Чорного моря, ближче до своїх берегів.
“Вони не наближаються ближче, ніж на 100 морських миль, насправді вони далі знаходяться, але на цій дистанції вони потрапляють у зону ураження, і це є основним стримувальним фактором. Тобто в них “добра воля”, якою вони періодично маніпулюють, пов’язана саме із загрозою знищення і прецедентами знищення”, — сказав Плетенчук.
Спікер також наголосив, що за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну російський флот втратив флагман Чорноморського флоту крейсер “Москва”, який становив досить велику загрозу, буксир “Василь Бех”, що перевозив зброю і особовий склад армії РФ на острів Зміїний, великий десантний корабель “Саратов”. Крім цього, кілька кораблів такого ж класу зараз перебувають на доковому ремонті.
Читайте також: Росія втратила контроль над Чорним морем, але не полишає спроб зберегти “зернові коридори” — думка
Нагадаємо, раніше капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко заявив, що російські окупанти починають готувати свої екіпажі кораблів до протидії морським дронам ЗСУ. До тактики України ведення морського бою із застосуванням надводних дронів росіянам постійно потрібно адаптуватися, оскільки сама по собі ця техніка еволюціонує і вдосконалюється.