Продовження торгівлі з Росією, особливо в умовах повномасштабної війни проти України, є неприйнятною та аморальною дією. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив литовський державний діяч і політик, депутат Європейського парламенту Пятрас Ауштравічюс, закликавши до введення ембарго на торгівлю з країною-агресором.
“Вихід з російського ринку йде постійно, але мушу зізнатися, що є така ситуація, що дехто продовжує торгівлю. У нас є один, я б сказав, неможливо скандальний випадок, коли мер другого міста (Вісвалдас Матійошайтіс, мер Каунаса, Литва, — ред.), є акціонером великої компанії, яка виробляє морські продукти, має компанію в Калінінграді й торгує ще й на російському ринку”, — сказав він.
Політик наголосив, що журналісти, блогери та інфлюенсери постійно запитують у Матійошайтіса, коли він має намір припинити свої ділові активності в Росії.
“І він не дає певної відповіді, я думаю, що це неприйнятно. Взагалі, тут громадська думка стоїть проти однозначно. Я б сказав, немає жодних пояснень, але, напевно, не всі розуміють, який аморальний злочин вони роблять. У правовому сенсі вони мають можливість і користуються цим. Але, я сподіваюся, що ми йдемо до кордону, до лінії ембарго, і це має діяти для всіх європейських компаній і всіх фізичних осіб”, — вважає Ауштравічюс.
Згідно з його заявою, торгівля з Росією має бути повністю припинена без будь-яких додаткових умов.
“Ми ще повинні стежити і контролювати торгівлю з сусідніми державами. Коли ми спостерігаємо, що Киргизстан раптом починає в 10-20 разів більше купувати однієї і тієї ж продукції… Ми всі знаємо, що трапляється з цією продукцією, вона потрапляє на російський ринок. Тож тут я б сказав напрямок тільки один — ембарго. І що швидше, то буде краще нам і, звісно, ми допоможемо більше й Україні”, — резюмував Пятрас Ауштравічюс.
Читайте також: Вольові рішення мають бути ухвалені на рівні ЄС, а не тільки Литви, — Юрконіс про заборону імпорту російського зерна
Нагадаємо, сейм Литви ухвалив резолюцію, що закликає заборонити імпорт зернових культур з Білорусі та Росії на європейський ринок. “За” — одноголосно проголосували 107 депутатів. За подібну постанову раніше голосували і в польському сеймі.