Ненависть до Москви пронизує всі регіони РФ — від Петрозаводська до Владивостока, — Дунда

З'їзд 10-го Форуму вільних народів постРосії. Фото: Facebook/Олег Дунда

Кремль побоюється Форуму вільних народів постРосії, оскільки він становить для влади РФ реальну загрозу. У Москві намагаються звинувачувати Захід у намірі “розчленувати і знищити” Росію. Але це Кремлю не допоможе. Ця пропаганда всередині Росії жодним чином на процес деколонізації РФ не впливає. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив народний депутат України, голова міжфракційного об’єднання Верховної Ради “За деколонізацію і демонтаж Російської імперії” Олег Дунда.

Коментуючи 10-й Форум вільних народів постРосії, що відбувся напередодні у Вашингтоні, він зазначив, що захід охороняли багато поліцейських, фактично весь квартал був оточений.

“Практично вся вулиця, весь квартал, де відбувався з’їзд форуму, оточені поліцією. Адже ми розуміємо, наскільки небезпечна ця організація для Росії, і наскільки РФ хоче знищити форум, увесь цей рух. Ми розуміємо загрозу для проведення з’їзду, тому весь квартал де-факто був оточений, щоб ніхто без ідентифікації на нього не зміг потрапити і жодним чином не спробував зірвати захід як мінімум. Як максимум — не провести якусь насильницьку акцію, як це любить Москва”, — сказав гість ефіру.

Звинувачення Заходу в спробах “розвалу” Росії Москві не допоможуть, вважає нардеп.

“Ось ця спроба звинувачувати Захід у тому, що Росію хочуть розчленувати, знищити і все інше, нічим Москві не допоможе. Ця пропаганда всередині Росії жодним чином не впливає на процес деколонізації. Ба більше, всі регіони Російської імперії, починаючи від Кенігсберга і закінчуючи Владивостоком, об’єднує одна червона лінія. Це основна теза: “Досить годувати Москву”. Ненависть до Москви пронизує всі регіони — від Петрозаводська, Санкт-Петербурга і закінчуючи Уфою, Хабаровськом і Владивостоком”, — сказав спікер.

Ненависть до Москви, за його словами, відчувається в кожній дискусії, у кожному русі щодо російської столиці.

“Той же Урал, той же Сибір прекрасно усвідомлюють, що левова частка їхніх ресурсів іде в Москву. І Москва веде війну проти України за гроші Уралу та Сибіру, які могли залишитися там, за кошти того ж таки Орська і Оренбурга. До речі, регіон досить економічно перспективний з урахуванням покладів сировини, які у них є”, — зазначив Дунда.

Він також зауважив, що Московський регіон сам по собі бідний, він не може прожити без коштів, які фактично краде в інших.

“Я розмовляв із представником Татарстану, і він підтвердив, що 80% доходів Татарстану від експорту сировини, насамперед нафти, вилучає Москва в загальну казну. Це ті гроші, які могли залишитися в Татарстані, які могли використовувати для розвитку регіону. І це усвідомлюють усі. Московський регіон — це абсолютно злиденний і бідний регіон, абсолютно злиденна, бідна земля, яка прожити самостійно, без обкрадання і фактично бандитського рекету над Уралом і Сибіром, не може”, — резюмував Дунда.

Читайте також: Захід прийшов до усвідомлення того, що йде глобальна війна: важливість Форуму вільних народів постРосії оцінив Дунда

Прямий ефір