Неможливо зараз сидіти вдома і не висловлювати протест, — Читадзе про акції в Грузії

Протести в Тбілісі. Фото: ap.org

Протести в Грузії масштабуються і охоплюють все більше міст. Боротьба грузинів за свої права і проєвропейський курс країни триває. Незважаючи на силове придушення демонстрацій, люди готові виходити на нові акції. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 30 листопада, сказав політолог, професор Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніка Читадзе.

“Протестні настрої наростають. І, я думаю, що більше і більше людей зараз висловлюють готовність брати участь у демонстраціях. Сьогодні також дуже багато людей висловили цю готовність — прийти на проспект Руставелі (центральний проспект у Тбілісі, — ред.) і знову захищати права громадян Грузії, захищати демократію, європейський шлях країни”, — зазначив Читадзе.

Він нагадав, що напередодні вночі відбувся силовий розгін демонстрації в Тбілісі. Однак людей це не зупиняє.

“Після першого розгону мітингу вчора ще більше людей вийшло на протест. Сьогодні вранці я теж там перебував, і ввечері знову збираюся вийти на проспект Руставелі разом із моїми співгромадянами. Так, думаю, що навпаки, протестні настрої наростають”, — сказав Читадзе.

Він також звернув увагу на те, що громадяни Грузії виходять на протести не тільки в Тбілісі.

“Учора (29 листопада, — ред.) і в інших великих містах країни, за грузинськими мірками, також відбулися акції протесту перед будівлями муніципалітетів. Тож, я думаю, що ось цей насильницький шлях, який уже 12 років як обрав режим [Бідзіни] Іванішвілі, але який став особливо очевидним саме останнім часом, звісно ж, нетерпимий. Це не можна, неможливо терпіти. Неможливо якось із цим погоджуватися. Тож боротьба має тривати”, — наголосив гість ефіру.

Читадзе впевнений, що всі люди, які застосовують силу проти свого власного народу на протестах, мають постати перед правосуддям.

“Я хотів би відзначити ще одну річ. 9 квітня 1989 року, коли в Грузії відбувалося розгортання національно-визвольного руху, радянська влада застосувала силу, внутрішні війська ввели в Грузію, в Тбілісі, і тоді відбувся розгін демонстрацій. Однак тоді грузинська міліція, правоохоронці ще радянської Грузії, підтримували народ, незважаючи на власний ризик. Тож навіть тоді грузинська міліція, під час радянської окупації, стояла набагато вище, ніж зараз. Цей так званий спецназ, так звані правоохоронні органи, в реальності є правопорушниками. Вони — перший правопорушник, коли застосовують силу, б’ють людей, зокрема жінок, дітей, молодих людей. Вони спеціально водомет використовували, гумові кулі. Із цим неможливо миритися. Неможливо зараз сидіти вдома і не висловлювати протест”, — акцентував Ніка Читадзе.

Читайте також: Сльозогінний газ і водомети проти мітингувальників — ситуація в Грузії загострюється: оцінки та коментарі (ВІДЕО)

Нагадаємо, 26 жовтня відбулися вибори до парламенту Грузії. Під час голосування фіксували порушення виборчого процесу, зокрема масові вкидання бюлетенів, видачу кількох бюлетенів одній людині, а також сутички на виборчих дільницях. За даними Центральної виборчої комісії, партія влади “Грузинська мрія” здобула 54% голосів.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція відмовилися визнавати ці результати. У країні досі тривають масові протести.

Також Європейський парламент не визнав результати парламентських виборів у Грузії та закликав провести нове голосування.

Читайте також: Мирна акція переросла в криваве побоїще — розбір ситуації в Грузії (ФОТО)

Прямий ефір