Немає електрики, води та мобільного зв’язку — обстановка в місті Часів Яр (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російська армія все частіше обстрілює місто Часів Яр Донецької області, розташоване за 13 км від найгарячішої точки на фронті — Бахмута. Там немає електрики, мобільного зв’язку і води. У місті загострюються проблеми з гуманітарним забезпеченням, проте місцевим жителям продовжують допомагати волонтери, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Маршрут волонтерів із Чернівецької області до Донецької становить 1 200 км. Вони возять гуманітарну допомогу жителям прифронтових міст. Одне з них — Часів Яр, де ситуація вже теж не з простих. Продуктові магазини поступово закриваються.

Атакам російської армії Часів Яр піддається щодня. Вцілілих житлових районів у місті фактично немає. Багато місцевих уже звикли, кажуть, що поки тут не так, як у Бахмуті, ще можна перечекати. На запитання місцевим жителям про те, чому не евакуюються, відповідь одна: “Не знають куди, та й нема за що”.

“А що робити, куди їхати? Кидати живе і мертве шукати? Поки так будемо триматися, а там видно буде. [Обстріли] починаються десь о четвертій годині, це взагалі нестерпно”, — сказала місцева жителька Ольга.

“Немає грошей, нема з чим евакуюватися. Я хворію вже другий рік, після ковіду ніяк не виздоровлю”, — поділилася місцева жителька Валентина.

Питання з доставленням питної води до міста допомагає розв’язати гуманітарна місія “Проліска”. Волонтери вже добре знають, що таке потрапити під обстріл.

Щоб заїхати до Часового Яру, доводиться вибирати незвичні шляхи. Адже всі основні траси в районі Бахмута прострілюються російськими військами. Волонтери кажуть, поки маршрути відносно безпечні, людей без допомоги не залишать.

“Обстановка важка, постійно тривають обстріли. Не знаю, як там люди виживають, тому що вони виживають лише завдяки тому, що волонтери допомагають, починаючи з води і всіма продуктами, і одягом”, — каже волонтер Володимир.

Поки що з Часового Яру, на відміну від Бахмута, евакуація безпечна. Однак охочих небагато. У місті залишається трохи понад трьох тисяч осіб.

Читайте також: Чому Росія 9 місяців не може взяти Бахмут — пояснення експерта

Прямий ефір