“Недружній релокант”: у РФ хочуть переслідувати тих, хто залишив країну з політичних мотивів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

“Недружній релокант” — такий термін запропонували ввести в Державній думі Російської Федерації. Він передбачає, що людина свого часу залишила Росію, працює з-за кордону і зробила це з політичних мотивів. Держдума доручила прокуратурі перевірити релокантів, зокрема діячів культури, бізнесменів, блогерів, на предмет “дискредитації” російської армії й фінансування України, повідомляє FREEДОМ.

Депутат Держдуми Султан Хамзаєв запропонував доповнити російське законодавство терміном “недружній релокант”.

“Вважаю, нам треба розширити поняття релокантів, додавши, що ними можуть бути не тільки співробітники компанії, а й фізичні особи, які працюють на себе з-за кордону. Цілком має існувати термін “недружній релокант”, який передбачав би, що людина свого часу не лише залишила Росію і працює з-за кордону, а й зробила це з політичних мотивів”, — заявив він.

За його словами, статус “недружнього релоканта” має передбачати для його носія обов’язковий звіт до Міністерства праці за прикладом звітів іноагентів до Міністерства юстиції. Він вважає, що для “недружніх релокантів” у законодавстві мають бути прописані обмеження під час працевлаштування.

“Путінський режим за природою своєю терористичний, він бере заручників і сіє страх скрізь, де тільки може дотягнутися. Відповідно в країні вже давно страх посіяно. Громадян усіх, які живуть на території країни, залякали давно. Тому досить маленька кількість людей у масштабах багатомільйонної країни протестує. Зараз режим взявся залякувати тих, хто зміг вирватися, виїхати, і робиться це з однією метою, щоб люди, навіть виїжджаючи з країни, продовжували мовчати”, — пояснив координатор регіонального напряму ОВС-Інфо Ростислав Павлищев.

Держдума доручила прокуратурі перевірити релокантів, які виїхали за кордон. Серед них:

  • телеведучий Іван Ургант;
  • мільярдер Михайло Фрідман;
  • гуморист Максим Галкін;
  • гуморист Олександр Гудков;
  • комік Олександр Ревва;
  • блогер Руслан Усачов та інші.

Раніше, голова Державної думи В’ячеслав Володін заявив, що російських емігрантів, які підтримують Україну, в Росії не чекають.

“Коли говоримо про релокантів, той, хто виїхав з країни й зробив підлі вчинки, радіючи пострілам по території Росії, він повинен усвідомлювати, що тут його не тільки не чекають, але якщо він приїде сюди, Магадан йому забезпечений”, — заявив він.

Через те, що самі росіяни здебільшого не хочуть іти воювати, у Держдумі придумують різні заохочення, і тепер уже навіть для іноземців. Наприклад, планується, що дітям іноземних громадян, які воюють проти України, можуть почати надавати безплатну освіту в російських коледжах.

“Тепер вони намагаються заманити іноземних громадян із країн колишнього Радянського Союзу, іммігрантів, які періодично приїжджали в Росію на заробітки. Тепер вони намагаються їх заманити, щоб вони поїхали, й нібито дітям буде якась безплатна освіта. Хоча я, чесно кажучи, не вірю і нікому не раджу вірити будь-яким узагалі обіцянкам російської влади, тому що, як правило, це обман, справжнісінький обман”, — додав Павлищев.

У серпні громадяни Казахстану зіткнулися в інтернеті з рекламою, яка пропонувала їм вступити до лав російської армії й отримати за це негайну винагороду в розмірі понад 5 тис. доларів. За даними BBC, Російська влада також активно вербує громадян Сербії та інших балканських держав для участі у війні проти України. Станом на жовтень 2023 року вдалося залучити близько 100 осіб.

Читайте також: Путін стоїть біля витоків страшних злочинів: чому диктатура в Росії загрожує всьому світу — розбираємо в резолюціях ПАРЄ

Прямий ефір