Небувале зростання насильства фіксують у Росії — держава покриває злочинців (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: "Уфимський журнал"

Російські військовослужбовці, які повернулися з війни проти України, нерідко стають злочинцями. Кремль вважає за краще ці факти не помічати. Президент РФ Путін неодноразово нагороджував кримінальних злочинців державними орденами і медалями. 2 серпня 2023 року він присвоїв звання Героя Росії підполковнику Іреку Магасумову, який за дев’ять днів разом із товаришем по службі вбив 18-річну дівчину в окупованому російською армією Луганську, інформує FREEДОМ.

27 росіян були вбиті російськими ж солдатами, які повернулися з війни проти України. Це — тільки відомі й доведені випадки. І таких стає дедалі більше.

За інформацією російських журналістів, у серпні та вересні фіксували по три вбивства, а тільки в перших числах жовтня російські військовослужбовці скоїли ще два.

Експерти говорять про нечуване зростання насильницьких злочинів у країні, і часто їх скоюють військові. Але в більшості випадків поліція бездіяльна.

“Люди взагалі втратили сенс звернень до поліції. Військовослужбовець жодної відповідальності не понесе — закон дозволяє їм практично все. Є підстави для зупинення кримінального провадження за будь-які злочини, за винятком тяжких та особливо тяжких”, — сказала юристка Консорціуму жіночих неурядових об’єднань Марі Давтян у коментарі виданню “Кавказ. Реалии”.

На думку аналітиків, вибухове зростання злочинності — результат державної політики. Кремль відправляє на війну проти України все більше людей. Солдатів зводять у статус недоторканних.

Так, ситуацію з військовим, який підірвав гранату біля дитячого майданчика в Казані, у місцевій поліції взагалі відмовилися коментувати. Окрім демонстрації безкарності, на зростання злочинності впливає і державна пропаганда, яка нормалізує насильство.

Після воєн в Афганістані та Чечні Російська Федерація вже стикалася з критичним зростанням злочинності. На думку російських політичних експертів, тепер Кремль штовхає державу до соціальної кризи, навіть більшої, ніж горезвісні “лихі 1990-ті”.

“На мій погляд, вона призведе не до нових 1990-х, а до нових, не знаю, якихось 1918-1919-х, і 1920-х років минулого століття, коли в Санкт-Петербурзі, після революції, дійсно був розгул злочинності. Жодні 1990-ті й близько не йдуть у порівняння із тим часом. Я розмовляла з приятелькою з Петербурга. За її словами, з госпіталів звільняються медичні працівники, тому що поранені, які приїхали з фронту, поводяться просто жахливо, п’ють просто там, у палатах”, — розповіла політична оглядачка Ольга Курносова.

Потік незареєстрованої зброї та велика кількість людей, готових чинити насильство, вже призводить до формування організованих злочинних угруповань. 17 вересня близько 20 озброєних чоловіків здійснили рейдерське захоплення нафтової компанії в Іркутській області.

Читайте також: Насильство — основа політики Кремля: як у Росії влада заохочує тортури та знущання (ВІДЕО)

Прямий ефір