Небажаний “Дождь”, штрафи та тюремні строки: у Росії тривають репресії (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

У Російській Федерації з кожним днем збільшується кількість репресій проти росіян і засобів масової інформації (ЗМІ). Так, Московський міський суд засудив до 14 років позбавлення волі засновника компанії Group-IB Іллю Сачкова у справі про державну зраду, а телеканал “Дождь” став у Росії “небажаною організацією”, повідомляє FREEДОМ.

До 14 років позбавлення волі засудили засновника компанії в галузі кібербезпеки Grouр-IB Іллю Сачкова. Його визнали винним у державній зраді. Прокурор просив суд призначити Сачкову 18 років. Відбувати термін підприємець буде в колонії суворого режиму. А ще заплатить штраф у розмірі 500 тис. руб. (5 512,68 дол.). Сачкова затримали 29 вересня 2021 року. За версією слідства, він передав за кордон інформацію, що містить державну таємницю. Вини Сачков не визнав.

“Ця цифра не заважає мені з посмішкою, гідністю і чітким холоднокровним професіоналізмом робити те, що має. Я все життя працюю з цифрами, числами, кодами, і жодна з них мене в ступор не вводила. Я точно знаю, що в будь-якій, навіть найбезвихіднішій або начебто даремній ситуації, треба битися, навіть якщо дуже темно і супротивник перевершує силою і використовує мерзенні методи”, — написав у Telegram засновник компанії у сфері кібербезпеки Grоup-IB Ілля Сачков.

Генпрокуратура Росії за підсумками перевірки визнала небажаними для країни організаціями латвійський і нідерландський філії телеканалу “Дождь”. Раніше телеканал визнали “іноагентом”. На думку Генпрокуратури Росії “Дождь” дискредитує російську владу і правоохоронні органи, а ще поширює недостовірні відомості про так звану спецоперацію.

“Дождь” відреагував на це і закликав осіб, які були його жертводавцями, відтепер не проявляти активність. Він також буде гранично обережний у відносинах зі своїми кореспондентами, авторами, які живуть у Росії, йому доведеться думати про безпеку”, — зазначив юрист, член Московської Гельсінкської групи Ілля Шаблінський.

Журналісти “Дождя” продовжуватимуть роботу. Але попередили, що тепер підтримка телеканалу загрожує росіянам переслідуванням спершу за адміністративною, а потім і за кримінальною статтею.

“Росіяни давно вже вільно не пишуть у соціальних мережах. Зараз до будь-яких проявів критики стосовно війни, що ведеться, критики стосовно влади шалене ставлення”, — додав Шаблінський.

Того самого дня, коли “Дождь” визнали небажаною організацією, Бориса Кагарлицького, раніше визнаного в Росії “іноагентом”, заарештували за звинуваченням у виправданні тероризму. Кагарлицький, відомий соціолог і публіцист, часто коментував поточні події, зокрема і в опозиційних засобах масової інформації (ЗМІ). Він намагався бути обережним у висловлюваннях, але це не врятувало його від переслідування. Заарештували вченого через повідомлення в соцмережі про вибух на Кримському (Керченському) мосту.

На 30 тис. руб. (330,75 дол.) Калінінський районний суд Краснодарського краю оштрафував техніка племзаводу “Дружба” за те, що він розмістив у соцмережі анімовану картинку із зображенням прапора України й написом “Слава Україні!”.

Усі подібні випадки тільки підтверджують, що режим у Росії стає дедалі жорсткішим, а потрапити до в’язниці або бути оштрафованим привід потрібен невеликий — достатньо вийти на площу з білим аркушем паперу, або написати пост у соціальних мережах.

Читайте також: Статус “іноагента” створює безліч проблем для тих громадян Росії, хто проживає всередині країни — думка правозахисника

Прямий ефір