Не вистачає ані лікарів, ані ліків: на окупованій частині Запорізької області РФ облаштувала лікарні під потреби армії, — Федоров

Ілюстративне фото: novoeizdanie.com

На окупованій частині Запорізької області доступ місцевих жителів до медицини обмежений: російські військові перетворили більшість медичних закладів на госпіталі. Про це сьогодні, 3 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Він нагадав, що медична система тимчасово окупованої частини Запорізької області складалася з десятків лікарень, що були розташовані в Мелітополі, Бердянську, Енергодарі, у селах і в районних центрах.

“На сьогодні залишилися, за великим рахунком, одиниці лікарень, які надають допомогу цивільному населенню, як, наприклад, у Мелітополі. Всі інші районні лікарні та сільські ФАПи перетворилися на госпіталі, на базі яких росіяни надають допомогу своїм пораненим військовим. Тобто цивільне населення не має масового доступу до медицини, як мало раніше”, — сказав він.

Мер зазначив, що понад 30% лікарів із тимчасово окупованого Мелітополя покинули місто, через що зросло навантаження на медпрацівників, які залишилися.

“Я хотів би чітко зафіксувати, що лікарі Мелітополя масово відмовилися йти на співпрацю з окупантами. І жоден лікар із Мелітополя не пішов працювати у ворожий військовий госпіталь, який вони відкрили також і в Мелітополі. Але з огляду на те, що закрилася маса лікарень, сьогодні мелітопольська лікарня переповнена. Тому що від Генічеська до Василівки все цивільне населення, яке хоче отримати будь-яку медичну допомогу, їде безпосередньо в Мелітополь. Звичайно ж, якість допомоги, на жаль, теж упала через відсутність великої кількості лікарів і через відсутність достатньої кількості медикаментів”, — сказав Федоров.

Крім того, за його словами, у доступі до медицини відмовлено тим місцевим жителям, які не хочуть отримувати російські паспорти.

“Якщо в тебе є російський паспорт, ти можеш звертатися до лікарень і отримувати якісь медичні послуги. Якщо немає російського паспорта, найімовірніше, тобі відмовлять у доступі до медицини на тимчасово окупованій території”, — сказав мер.

Читайте також: Українці в тимчасовій окупації примусово отримують паспорти РФ, датовані лютим 2023 року, — Федоров

Нагадаємо, про проблеми з медичною допомогою в окупованому Маріуполі Донецької області розповів депутат Маріупольської міськради Дмитро Забавін. За його даними, багато маріупольців, які мають хронічні захворювання, не змогли пережити зиму.

Прямий ефір