Можливо, Північна Корея наступного року постачатиме Росії танки та іншу важку техніку. Тенденція щодо нарощування поставок уже простежується. Такою думкою поділився військовий оглядач Денис Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Експерт не виключає, що додаткові підрозділи північнокорейської армії будуть спрямовані на театр військових дій.
“Складно сказати, на який саме напрямок фронту. Можливо, у Курській області вони і будуть дислокуватися. Але також можливо, що їх перекинуть на інші напрямки, вже безпосередньо на територію України”, — зазначив Попович.
Щодо передачі техніки, то наразі Пхеньян передає російським окупантам снаряди, балістичні ракети КN-23.
“Ми бачили вже протитанковий ракетний комплекс Bulsae-4, який використовували, зокрема, в Харківській області цього літа. Зараз ми бачимо поступове перекидання важких САУ “Коксан”. Уже безліч відео є, як ці САУ перекидаються, йдуть на ешелонах територією Російської Федерації. Уже, очевидно, йде якась підготовка персоналу для того, щоб їх експлуатувати: чи то з боку північнокорейських фахівців, чи то з боку російських. Особливих проблем не буде, тому що, в принципі, коріння все одно радянське. Спочатку ця САУ ставилася на базі танка Т-54″, — зазначив гість ефіру.
За словами Поповича, крім установок “Коксан”, ймовірно, росіяни отримали від КНДР пускові установки для балістичних ракет середньої дальності Pukguksong-2, відомих також як “Полярна зірка” або ж в американській класифікації — KN-15.
“За низкою відомостей, така ракета здатна летіти на відстань до 2 тис. кілометрів і злітати на висоту понад 500 кілометрів. Дуже серйозна зброя. Зараз мені складно сказати, чи можуть наші засоби ПРО збивати таку ракету, не буду це стверджувати. Тому ми вже бачимо тенденцію, яка простежується в плані постачань. Не можна виключати, що наступного року Північна Корея буде вже й іншу техніку постачати — танки, бойові броньовані машини та іншу”, — резюмував Попович.
Читайте також: Північнокорейські САУ та ракети йдуть до Росії: застосування прокоментував генерал
Раніше повідомлялося, що Росія потрапляє у все більшу залежність від Північної Кореї. Для КНДР це можливість знизити вплив Китаю. Адже за постачання озброєнь і людей Москва розраховується з Пхеньяном ресурсами, військовими технологіями, продуктами та грошима.
Читайте також: “Гарматне м’ясо” для двох диктаторів: втрати солдатів Північної Кореї на фронті та їхня реальна роль у війні проти України