Не всі українці, які хочуть вакцинуватися проти COVID-19, знають, де це можна зробити та куди звертатися. Таку думку висловив представник Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), голова Бюро ВООЗ в Україні доктор Ярно Габіхт.
Про це повідомляє UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.
“Ми з’ясували ще один цікавий факт: не всі українці, навіть зацікавлені у вакцинації, знають, куди саме їм потрібно звертатися, щоб отримати щеплення. Проблема в перші місяці кампанії з вакцинації полягала в тому, що не вистачало самої вакцини. Але наразі, починаючи з серпня, в Україні має бути достатньо вакцини”, – сказав він в інтерв’ю.
За його словами, нині в Україні є понад 10 млн доз вакцини проти COVID-19. До кінця поточного року мають доставити ще майже 15-20 млн доз.
“І наразі дуже важливо прискорити темпи вакцинації, щоб досягти і глобальних цілей, і цілей українських”, – розповів представник ВООЗ в Україні.
Габіхт наголосив, що “для всіх груп населення потрібно продумати, як організувати процес у такий спосіб, щоб вакцинуватися було легко”.
“Ми розпочинали вакцинацію наприкінці лютого, використовували для цього мобільні команди, пізніше до них додалися стаціонарні пункти проведення вакцинації, і лише на початку літа почали з’являтися центри вакцинації, які наразі доступні майже у всіх областях України”, – зауважив він.
За його даними, 23% вакцин в Україні були введені у великих центрах вакцинації, 46% – у фіксованих стаціонарних пунктах, 31% – мобільними бригадами.
Нагадаємо, 16 вересня 122 906 людей в Україні щепили проти COVID-19: першу дозу отримали 72 201 людина, другу дозу – 50 705 людей.
Читайте також: В Україні посилять відповідальність за підробку COVID-сертифікатів, – МОЗ