Через 14 місяців після початку повномасштабної війни Росії проти України громадяни РФ сповна відчули на собі загрозу тотальної бідності. Зростання цін, скорочення доходів більшості населення і на цьому тлі збільшення рівня безробіття, все це — наслідок агресії путінського режиму і колосальних витрат на війну проти України, інформує FREEДОМ.
У 2022 році росіяни зіткнулися з неодноразовим зростанням цін на продукти та послуги. Новий різкий стрибок стався і в перші місяці поточного року. Розв’язана Росією проти України війна призвела до гіперінфляції, санкцій, ускладненої логістики, спроб імпортозаміщення. І як наслідок — росіянам ледь вистачає грошей на базові продукти.
“Більше стала я зустрічати людей у магазинах із низькими цінами, типу, “Ярче” там у нас, або “Красное и белое”, де можна якісь продукти купити дешевше, ніж у магазині”, — каже мешканка Томська Лідія Сімакова.
У січні 38% росіян помітили зростання цін на комунальні тарифи. Про це свідчать дані дослідження, проведеного Фондом громадської думки. За даними Міністерства економічного розвитку РФ, для середньої російської сім’ї з трьох осіб сума в платіжці з грудня 2022 року зросла в середньому на 324 рублі на місяць. Насправді цифри в платіжках стали набагато більшими.
“7700, приблизно 8 тис. за двокімнатну квартиру в панельному будинку в Єкатеринбурзі, приблизно 8 тис. рублів стала комуналка. Минулого року, по-моєму, вона не перевищувала у мене 5 500”, — розповів головний редактор видання “Вечерние ведомости” Владислав Постников.
Зарплати не встигають за зростанням цін. На це публічно поскаржилися працівники швидкої допомоги в Республіці Чувашія.
“Заробітна плата у нас низька. У 2019 році був оклад 5300, зараз — 7700. Нас не забезпечують, як належить, форменим одягом, дезінфекційними засобами, засобами захисту”, — нарікають медики.
Зростання цін останнім часом стало найгострішою проблемою російського суспільства. Таку думку висловили 58% росіян, опитаних “Левада-Центром”. Цей аналітичний центр у Росії визнано іноагентом. Про скорочення доходів населення заявив кожен четвертий із 1633 респондентів, а кожен п’ятий стурбований зростанням безробіття.
“Серед малозабезпечених респондентів (зі щомісячним середньодушовим сімейним доходом до 30 тис. руб. включно) приблизно половина змушена відмовлятися від придбання необхідних продуктів харчування (47%), і дві третини не можуть дозволити собі необхідні великі покупки для дому. Але навіть серед досить забезпечених респондентів (середньодушовий дохід понад 60 тис. руб. — таких 30% серед росіян) лише половина може не відмовляти собі в купівлі необхідних дорогих речей”, — ідеться в публікації на сайті “Левада-Центру”.
Але попри всі економічні складнощі, які стають тільки більшими через повномасштабне вторгнення Росії, масово протестувати росіяни не готові. Про це також свідчать останні соцдослідження незалежного агентства “Левада-Центр”.
Читайте також: Платоспроможність у РФ падає — причини назвав експерт