Не варто переоцінювати очікування від Глобального саміту миру у Швейцарії, — експерт-міжнародник

Ілюстративний колаж: pixabay.com

Глобальний саміт миру — це перший саміт, тому на ньому не ухвалюватимуть якихось важливих рішень щодо мирних перемовин Росії та України, не буде представлено конкретних планів у цьому напрямку. На ньому розглядатимуть інші серйозні питання. Про це сьогодні, 27 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.

“Що стосується саміту у Швейцарії, не варто переоцінювати очікування. Потрібно розуміти, що це перший саміт. Президент сам дуже чітко розставив ті цілі, які стоять перед цим самітом. Тобто не йдеться про те, щоб уже після нього одразу треба почати якісь мирні перемовини або хоча б підготувати повністю план. Обмін військовополоненими, повернення наших дітей, безпека торгівлі, ядерна ескалація — дуже важливі моменти, але буде й те, що не говориться публічно”, — зауважив він.

Несвітайлов вважає, що саміт миру буде спробою створити певне спільне бачення і спільну комунікаційну лінію серед союзників.

“Дуже важливо створити певний світовий тиск на Путіна, тому що він завжди виходить зі своєю бравадою про те, що він готовий до переговорів, а Росія ніколи від них не відмовлялася, Росія за мир… Коли буде сформульована не просто рамка бачення миру, а реальний мирний план, розписаний за всіма пунктами, за всіма напрямками, з усіма гарантіями, зобов’язаннями тощо, Україна вийде з цим мирним планом, який підтверджений більшістю країн світу, не тільки країнами Заходу, це буде дуже важливо, й місця для маневру в Путіна практично не залишиться. І принаймні розкриється його справжній намір”, — висловив думку політолог.

Читайте такожГлобальний саміт миру збере представників щонайменше 80 країн: чого очікує Україна

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що комюніке Глобального саміту миру у Швейцарії, узгоджене великою кількістю країн, стане великою дипломатичною перевагою України. Після опрацювання кожного його пункту має бути розроблений детальний план, підтриманий усім світом. Тільки маючи його можна розмовляти з Росією.

Читайте також: Глава МЗС Литви вважає найгіршим сценарієм появу мирних планів, альтернативних українському

Прямий ефір