Жорсткими санкціями проти Росії потрібно не погрожувати по закінченню трьох років її агресивної війни проти України. Обмеження необхідно впроваджувати. І тоді тип переговорних процесів із Росією піде зовсім в іншому руслі. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
За його словами, основні інструменти, які можуть використати Сполучені Штати та інші країни, — це ціни на нафту, скраплений газ, а головне — вторинні та третинні санкції щодо деяких держав та окремих компаній, які дають змогу Росії обходити обмеження.
“І крім того, жорстка робота на внутрішніх ринках. Швейцарські компанії, наприклад, активно продають верстати з програмним забезпеченням, яке використовується в ракетобудуванні в Російській Федерації. Коли ви продаєте такий верстат і потім проводите постійні оновлення цього програмного забезпечення, знаєте конкретний регіон, у якому цей верстат перебуває, хто його використовує. Таких ситуацій не повинно бути”, — зазначив Подоляк.
Ще серед ефективних механізмів впливу на країну-агресора — заморожені активи Росії та ізоляція від глобальної фінансової системи.
“Інструментів дуже багато. Я не думаю, що треба Сполученим Штатам говорити, що, мовляв, є такі інструменти. Вони всім зрозумілі. Застосування цих інструментів буде болючим для Росії. І, на мій погляд, не треба багато розмовляти, тут потрібно було б застосувати все це”, — наголосив спікер.
Якщо йдеться про жорсткі нафтові санкції проти РФ, то йдеться про різке зниження вартості нафти за рахунок нарощування її видобутку на 1, 2, 3 мільйони барелів на день в інших регіонах, насамперед на Близькому Сході, пояснив Подоляк. Як результат — інше ціноутворення на цьому ринку.
“Але не треба про це говорити, це треба робити. Дуже дивно після трьох років війни, коли Росія обнуляє правила за правилами, продовжувати розповідати, що а ми, мовляв, якщо що, обнулимо ціну на нафту. Ну так обнуліть її, це ж очевидно. І тоді матимете зовсім інший тип переговорних процесів із Росією. Ви тоді будете бачити зовсім інше обличчя того ж суб’єкта Путіна. Воно буде переляканим, якщо взагалі з’являтиметься десь. Мені здається, він навіть біля телефону в такому разі не з’являтиметься, щойно ціни на нафту підуть донизу”, — акцентував радник глави ОПУ.
Але єдине, що впливає на швидкість ухвалення подібних рішень — це прямі втрати, вважає він.
“Я не тільки фізичні втрати маю на увазі, економічні та фінансові прямі втрати. Якщо немає прямих втрат, то швидкість ухвалення рішень істотно зростає. Прямих втрат у Сполучених Штатів немає. Навпаки, є певне надбання. І, відповідно, для них швидкість ухвалення рішень абсолютно непорівнянна зі швидкістю ухвалення рішень, яка необхідна нам, людям, які зазнають прямих втрат, зокрема втрат життів своїх співгромадян. Це головний визначальний фактор швидкості ухвалення глобальних рішень. Прямі втрати або прямі прибутки”, — акцентував гість ефіру.
Для Росії на сьогодні, каже він, прямі прибутки від війни вищі, ніж прямі втрати.
“Для них люди — це витратний матеріал, він нічого не вартий у Росії. Використовуючи такі вбивчі, блюзнірські, огидні методики ведення війни, вони сьогодні однаково відчувають, що можуть продовжувати бути глобальним гравцем, можуть повернутися за стіл переговорів, ухвалення рішень якихось. Можуть навіть вимагати зняття санкцій. А це прибутки. Тобто вони отримують їх більше і, відповідно, будуть затягувати війну, а всім говорити, мовляв, так, ми готові сісти за стіл перемовин”, — резюмував Подоляк.
Читайте також: Проблеми в економіці РФ б’ють рекорди — аналіз і прогнози (ВІДЕО)
Раніше зовнішня розвідка Естонії заявила, що Китай допомагає Росії у виробництві військових безпілотників, ставши центром контрабанди критично важливих західних компонентів для збройних сил агресора.
Читайте також: Тисячі закордонних компонентів виявлено в російських дронах: як зупинити постачання (ВІДЕО)