Африканські країни не можуть ігнорувати того терору, який путінська Росія здійснює в усьому світі, зокрема, щодо блокади Чорного моря та українських портів. Таку думку сьогодні, 28 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Тому що ми прекрасно знаємо, що ціла низка країн критично залежали від імпорту українського зерна, і там частина імпорту з України приблизно була в 50-60, а в деяких доходила до 70%. Звичайно ж, вони розуміють хто у світі держава-агресор, хто у світі держава-терорист. Вони прекрасно розуміють, хто такий Путін, як він тероризує весь світ своїм терором”, — сказав він.
Але, зазначив експерт, є й конкретний “цинічний інструмент” — інтереси Африки. Це — загальний антиколоніальний порядок денний, ціла низка внутрішніх протистоянь дестабілізаційних, внутрішньополітичних.
“У яких РФ або через “Вагнера”, або через офіційні канали кредитів, постачання озброєння, багато в чому раніше досить сильно залежали. І, звісно, зараз, коли вони на тлі того, що заблокували Чорне море і кажуть, що ми вам узагалі зернові безплатно даватимемо, тут африканці не те щоб побігли в бік Росії, але деякі африканські країни беруть таку вичікувальну позицію і дивляться, чи зможе колективний Захід розблокувати Чорноморську акваторію та українські порти”, — каже Буряченко.
За його словами, якщо це буде розблоковано, то африканці більш рішуче стоятимуть усе-таки на більш прозахідній і антипутінській позиції і ситуаційно десь, можливо, продовжуватимуть взаємодіяти.
“Але ми навіть за політичними, геополітичними векторами можемо зробити висновок з їхнього голосування на Генасамблеї ООН минулого, коли там у формулюваннях уже було про державу-агресора РФ. І багато країн, які раніше були нейтральні, проголосували за це формулювання, тобто разом з усім цивілізованим світом. Ми бачимо, як позиція цілої низки країн змінюється в бік Європи, колективного Заходу. І навіть щодо тих країн, які погодилися на рівні президентів прилетіти на форум до Москви, це вже значно менше, ніж було раніше. Президенти двох третин країн Африканського континенту навідріз відмовилися туди приїжджати. А це, я вважаю, вже непоганий результат роботи і української дипломатії, і колективного Заходу”, — резюмував Олексій Буряченко.
Читайте також: Вплив Росії в Африці згасає, — ексміністр закордонних справ України Клімкін про результати саміту
Нагадаємо, в Санкт-Петербурзі 27-28 липня відбувався саміт “Росія – Африка”, який вже став провальним. Зокрема, кількість гостей присутніх на саміті значно менша за аналогічну зустріч 2019 року — африканські лідери остерігаються агресивної політики Москви. Про це заявив дипломат та експерт-міжнародник Руслан Осипенко.