Влада Красноярського краю Росії ввела обмеження для іноземних громадян. Очільник регіону Михайло Котюков не відкидає ймовірності того, що заборони в працевлаштуванні для іноземців торкнуться й інших сфер діяльності. Як пише видання “Агентство”, у третині російських регіонів уже діють дискримінаційні заходи щодо мігрантів, інформує FREEДОМ.
У 28-ми регіонах РФ мігрантам заборонили працювати в таксі, у 18-ти — торгувати. У деяких областях Росії іноземців не приймають на роботу в готельний бізнес і навіть у бібліотеки.
Дискримінація мігрантів у Російській федерації — явище звичне. Однак, після теракту в Підмосков’ї ситуація погіршилася, зазначають іноземні громадяни.
“Більшість водіїв таксі не знають, що тепер робити. Є ті, хто вже поїхав. Багато хто поїхав із думками, що все одно тепер не дадуть нормально працювати. Я ж продовжую працювати. Покладаюся на долю. Що буде, те буде. Поки ж мене ніхто не зупиняв і не перевіряв”, — розповів мігрант із Киргизстану Карім в інтерв’ю виданню “Настоящее время”.
Міністерка праці Таджикистану Гульнора Хасанзода повідомила — Кремль депортував 17 тисяч її земляків за останні пів року.
“Минулого місяця таджицькі чиновники заявили, що близько 3 400 таджицьких трудових мігрантів були повернуті до Таджикистану з російських аеропортів за попередні шість місяців. Після того, як Росія заарештувала кількох громадян Таджикистану, підозрюваних у причетності до теракту під Москвою наприкінці березня, внаслідок якого загинули понад 140 людей, таджицькі трудові мігранти зіткнулися з посиленими обмеженнями всередині Росії та під час поїздок у Росію”, — йдеться в публікації видання “Крим. Реалії”.
8 серпня на російському офіційному інтернет-порталі правової інформації з’явився текст закону про посилення федерального державного контролю у сфері міграції. Документ посилює вимоги до іноземних громадян і вводить новий міграційний режим висилки.
“Ініціатори закону пишуть у пояснювальній записці, що “вищеназвані зміни не тільки допоможуть посилити контроль за перебуванням іноземних громадян на території РФ, а й будуть мотивувати іноземних громадян легалізувати свій статус на території РФ”, — наголошується в публікації агентства “Інтерфакс”.
Легалізувати іноземців у Росії прагнуть не з любові до порядку. У Російській Федерації понад 30 тис. мігрантів. 10 тис. із них уже відправили на війну Росії проти України, заявив глава слідчого комітету Олександр Бастрикін. Російська армія щодня зазнає втрат на фронті, а мігранти — ресурс для поповнення.
“Особливість реалій у Росії така, що мігранти перебувають у найбільш уразливому становищі в Росії протягом багатьох років. Це зручна для влади категорія осіб, на яку можна все спихнути. На жаль, расизм, ксенофобія і шовінізм проявляються, зокрема, і щодо корінних народів. Ми часто чуємо фразу: чому зі мною поводяться, ніби я якийсь узбек?”, — акцентувала очільниця фонду “Вільна Бурятія” Олександра Гармажапова.
Наприкінці липня 2024 року Держдума РФ ухвалила закон, який зобов’язує кожного мігранта, який отримав російський паспорт, стати на військовий облік. А там нових російських громадян уже чекають із повістками. Російські чиновники не раз заявляли, що, мовляв, натуралізованих громадян потрібно відправляти на війну Росії проти України передовсім. Усі іноземці в Російській Федерації — у зоні ризику, наголошують правозахисники.
“Вони мають розуміти, що їм ніхто не допоможе, ніхто не захоче їх захищати, нікому вони не потрібні. І це — “витратний матеріал”. Найлегше мобілізувати таких, у яких не буде дружин мобілізованих, у яких не буде правозахисників, не буде посольств, не буде нікого. Їх просто заберуть і вб’ють”, — акцентувала правозахисниця Валентина Чупик.
31 липня 2024 року Держдума РФ схвалила законопроєкт про позбавлення громадянства натуралізованих громадян, якщо вони не стануть на військовий облік. Водночас у розвідці Великої Британії наголошують — Кремль не припиняє активного вербування іноземців для служби в лавах російської армії.
Читайте також: Кремль удосконалює методи вербування росіян на війну — подробиці (ВІДЕО)