Не емоції, а прагматизм: що рухає західними партнерами в наданні допомоги Україні, пояснив політолог

Ігор Петренко. Фото: uatv.ua

Перед тим, як надати Україні допомогу, зокрема направити інструкторів для навчання військовослужбовців, західні партнери прораховують потенційні ризики. Захід хоче, щоб Україна перемогла у війні, але разом з тим ніхто не був залучений до серйознішого протистояння. Таку думку сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив доктор політичних наук Ігор Петренко.

За його словами, країни Заходу не бояться програти й не бояться Путіна, як того, хто прийде та захопить пів Європи, для них страшнішими виглядають економічні наслідки та більш поглиблений конфлікт.

“Вони розуміють: якщо Путін захоче зараз ескалювати та створювати якісь провокації на кордонах країн НАТО, їм доведеться реагувати, й це будуть більш обов’язкові речі, ніж у контексті України. З одного боку, тут логіка та раціональний підхід: якщо ви не хочете, щоб Путін рухався далі, то давайте його зупинимо в Україні, для цього надамо все потенційно можливе. А Путін зі свого боку каже: все це розцінюватиме, що ці країни вже є учасниками конфлікту”, — пояснив Петренко.

Він зауважив: найімовірніше, йдеться не про те, що Путін використовуватиме свої війська проти країн Європи, а про певні провокації з його боку, на які доведеться реагувати.

“Переглядати бюджети, менше витрачати на якісь виплати, зменшувати добробут. Це може відгукнутися потім на виборах. Це певний замкнутий цикл. І плюс ще немає відповіді на головні питання: а що загалом робити з Російською Федерацією? Як на неї далі дивитись? Дискусія ще ведеться. І Європейський Союз, і Німеччина, і Шольц, з одного боку, розуміють, що питання мілітаризації, озброєння, підвищення обороноздатності стоятимуть на порядку денному у найближчі, мабуть, десятиліття. З іншого боку, вони просто хочуть зробити цей процес максимально комфортним та розтягнути його у часі. Тобто розрахувати інвестиції, які потрібні в перспективі на три-п’ять років для того, щоб потім поступово вийти на певний рівень, який їм дозволить почуватися більш захищеними, і фактично вони хочуть трохи затягнути час для того, щоб краще підготуватися”, — сказав політолог.

Петренко уточнив, що в Європі зараз думають не про емоції, тобто про страх, а саме про прагматичні речі.

Читайте також: Німеччина — лідер Європи з постачання озброєння Україні, — Зеленський

Прямий ефір