Не доніс на друга в поліцію — отримай строк: як працює російська репресивна машина (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російські силовики 26 вересня порушили кримінальні справи стосовно двох подруг обвинуваченого у спробі підпалу військкомату в Санкт-Петербурзі Максима Асріяна. За версією слідства, 26-річна Тетяна і 28-річна Анна знали про наміри Асріяна та навіть нібито купили горючу рідину, але не донесли на свого друга в поліцію, повідомляє FREEДОМ.

У дівчат провели обшуки, з них взяли підписку про невиїзд.

У Росії справи про підпали військкоматів щонайменше в половині випадків розслідують за статтею “тероризм”.

“До початку липня 2023 року в Росії було скоєно щонайменше 113 нападів на військкомати, відділи поліції та адміністративні будівлі. У цих нападах звинуватили 102 людини — іноді у справі про один підпал проходить група людей, а іноді одну людину звинувачують у кількох нападах. У 23 випадках про затримання підозрюваних не повідомляли. При цьому лише у 82 випадках відомі статті, за якими розслідуються справи. У половині випадків (41 справа) підпали кваліфікували як теракт”, — пише видання “Медиазона”.

Головного редактора “Псковской губернии” Дениса Камалягіна оштрафували на 40 тис. рублів через відсутність маркування “іноземного агента” в його Telegram-каналі. Це вже третій штраф за тією самою статтею. Наступний штраф може обернутися для нього кримінальною справою.

“Нічого не відчуваю з цього приводу, абсолютно рутинна вже подія, яка, як і сума штрафу, не має значення. Це як термін Навальному — це не 19 років, а поки режим не зміниться. Кримінальної справи я не очікую, тому що для них це невигідно. Ми все одно за кордоном, а така кримінальна справа — зайвий привід про нас нагадати, що їм не потрібно”, — сказав Камалягін в інтерв’ю виданню “Север.Реалии”.

А ось акціоністу Павлу Крисевичу загрожує повторний кримінальний п’ятирічний термін. Така вимога суду. У жовтні минулого року художника засудили до 5 років колонії, визнавши винним за статтею про хуліганство. У червні 2021 року він вистрілив собі в голову холостим патроном на Красній площі, щоб привернути увагу до проблем політв’язнів у Росії.

Штрафи, кримінальні справи та тортури — це обличчя російського правосуддя. Так, Руслан Власов із Воронежа, який перебуває в СІЗО у справі про держзраду, розповів, що до другого фігуранта справи, Олександра Філімонова, застосовували тортури.

“Під час затримання били, душили пакетом й били електрошокером, після чого на два місяці помістили в карцер та не давали зв’язатися з родичами, щоб змусити його дати зізнавальні свідчення”, — пише видання “ОВД-Инфо”.

Нагадаємо, наприкінці липня проти трьох жителів Воронежа відкрили справу про держзраду. За версією слідства, вони нібито передавали організації “Правий сектор” інформацію про російські військові об’єкти і транспортну інфраструктуру, а також готували диверсії.

Читайте також: Доносів у РФ останнім часом стало в рази більше: про особливості російського стукацтва розповіла Курносова

Нагадаємо, щонайменше десятки доносів привели жителів окупованого Криму до кримінальної та адміністративної відповідальності.

Прямий ефір