Сьогодні, 28 липня, Україна відзначає перший у своїй історії День Державності. Свято має допомогти українцям краще вивчити власну багатовікову історію та не дати Росії цю історію присвоїти, повідомляє UA.
1034 року від дня Хрещення Русі, а від цього року День Державності України, відзначають 28 липня. Ідею нового свята запропонував президент України Володимир Зеленський у серпні 2021 року.
“Ми — спадкоємці державності, яка існувала понад тисячу років тому, і ми починаємо відзначати День Української Державності. Її точкою відліку ми вважаємо рік заснування Києва, столиці Київської Русі-України, яку недаремно називають містом, де все починається”, — заявив глава держави.
Нове свято обурило російських пропагандистів. Переписані підручники історії російським школярам не розповідають, що Київ хрестили тоді, коли про Москву ще не чули, адже місто заснували на півтора сторіччя пізніше.
Не оцінили ідею святкування Дня Української Державності й російські урядовці. Цим Володимир Зеленський нібито зазіхнув на споконвічно російські скріпи.
“Днями було сказано, що вони приватизували День Хрещення Русі. Може, скоро паном Зеленським буде вирішено, що Новий рік відзначати можна тільки в Україні, тому що інше — це не українське”, — коментував міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на брифінгу у Відні 25 серпня 2021 року.
У МЗС України глузливий коментар Лаврова тоді назвали недоречним та історично некоректним, додавши, що приватизувати те, що й так належить тобі, неможливо. Саме Україна є правонаступником Русі, кажуть історики. Недаремно самі росіяни Русь називають Київською. Таким чином історія української державності налічує більш ніж тисячоліття.
“З восьмого сторіччя ми почали йти шляхом усіх європейських, так званих варварських королівств, тобто формування цієї середньовічної Європи, яке відбулося від Британії, Іспанії, Франції сьогоднішніх до наших територій. Відповідно, ми пов’язані спільною історичною тяглістю, спільною європейською цивілізацією і спільним європейським, власне, минулим”, — каже історик Олександр Алфьоров.
Українську державність від часів розпаду Київської Русі неодноразово намагалися знищити. Але її вдавалося відновлювати знову і знову — Гетьманщина, Українська Народна Республіка, а від 1991 року — незалежна Україна:
“Проголосити 24 серпня 1991 року Україну незалежною демократичною державою”.
Російські посадовці на чолі із президентом Володимиром Путіним постійно заявляють, що Україна не суверенна, не незалежна чи взагалі не є окремою державою. Але попри пропагандистські гасла та відкриту війну, розв’язану, щоб стерти зі світової карти Україну, українці впевнені — країна збереже свою державність, і готові за це боротися.
Нагадаємо, Верховна Рада України 31 травня 2022 року проголосувала за нову дату в календарі свят — День Української Державності, який відзначається 28 липня.
Ми відновимо зруйновані ЗСУ мости, але після перемоги та деокупації – Зеленський