Українські інженери розробили наземний дрон для дистанційного порятунку поранених з поля бою. Пристрій оснащений камерами, може долати відстань до 2 км і перевозити вагу до 200 кг. Як функціонує робот-рятувальник — бачили кореспонденти телеканалу FREEДОМ.
Цей апарат майже непомітний у траві, практично безшумний і легко виконує маневри. Працює він на акумуляторах, управління — дистанційне.
“Відстань, на яку він може віддалитися від оператора: за відеосигналом — у районі 1,5 км, за управлінням — до 2 – 2,5 км”, — розповів інженер Сергій.
Дрон оснащений відеокамерою. Куди рухається апарат і що відбувається навколо — оператор бачить на моніторі.
“Ми бачимо все, що бачить дрон, усе його поле зору. Він захоплює картинку в 120 градусів. Тобто, щоб кудись їхати й орієнтуватися в обстановці, цього достатньо”, — пояснив Сергій.
Загалом винахід нагадує дитячу радіокеровану машинку, але призначений для військових цілей. Головна з них — транспортування поранених з поля бою.
“Висота розрахована так, щоб поранений, наприклад, якщо травмована кінцівка, сам міг на нього піднятися. Тим паче, що ще будуть ремені та інші засоби, щоб він нормально був зафіксований”, — каже заступник голови громадської організації Ігор Проценко.
Утім, платформа, за словами розробників, може виконувати на фронті й інші завдання.
“Він здатен, наприклад, перевозити корисний вантаж приблизно у 200 кг. Це може бути боєкомплект або інші речі, необхідні військовим”, — уточнив Проценко.
Щоб апарат міг проїхати бездоріжжям, замість коліс — гусеничні стрічки. За словами Проценка, ініціаторами створення дрона стали хлопці-добровольці, які й сьогодні служать у батальйоні “Вовки да Вінчі”.
Перший дрон збирали ще з китайських комплектувальних. Модель, яку показали журналістам, складається вже з деталей українського виробництва.
“Першу таку машинку ми створили для порятунку поранених у Харкові, потім він потрапив до Краматорська, звідти — безпосередньо на передову, і там ми його використовували практично пів року. Їх потрібні тисячі й тисячі. Те, що ви бачите, — це гаражний стартап”, — поділився Проценко.
У планах розробників — запустити серійне виробництво таких сухопутних апаратів. На думку інженерів, якщо безпілотники в небі здатні впливати на перебіг війни, то чому б не використовувати такі пристрої і на землі?
Читайте також: В Україні вдосконалюють FPV-дрони машинним “зором” — подробиці (ВІДЕО)