Навряд чи можна сказати, що це був прорив для когось, — політолог про дебати Гарріс і Трампа

Камала Гарріс і Дональд Трамп. Скріншот: uatv.ua

Теледебати віцепрезидентки США Камали Гарріс та експрезидента Дональда Трампа відбулися, в основному, прогнозовано. Навряд чи можна говорити про те, що це був прорив для когось із кандидатів на пост глави Сполучених Штатів. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 11 вересня, висловив політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь. 

“Думаю, що все сталося саме так, як попередньо й очікувалося. Навряд чи можна говорити про те, що це був прорив для когось із кандидатів. У мене склалося враження, навіть зі спілкування, зокрема, з прихильниками і Трампа, і Гарріс про те, що всі залишилися на своїх позиціях. Тобто тим, хто підтримує Трампа, здалося, що переміг Трамп. Тим, хто підтримує Гарріс, здалося, відповідно, що перемогла вона. Не можна сказати, що хтось був більш переконливим”, — зазначив Левусь. 

Американське суспільство, за його словами, кристалізувалося навколо своїх лідерів. І все залишилося приблизно так, як і було. 

“Хоча, звісно, треба за результатами дивитися, за штатами, що станеться. Думаю, що соціологічні дані — більш наочний показник того, що зміниться”, — доповнив спікер.

Левусь також прокоментував висловлювання кандидатів під час дебатів про війну Росії проти України. 

“Насправді тут теж нічого несподіваного не сталося. Дональд Трамп традиційно говорить свої меседжі. Точно так само, до речі, як і про план припинення війни. І, до речі, це те, що прогнозувалося з високим ступенем імовірності. Тобто зрозуміло, що для України це нічого конкретного. Для нас важливо те, яка буде політика [нового президента]”, — зазначив політолог. 

Поки що можна спостерігати лише приблизні погляди Дональда Трампа і Камали Гарріс, вважає експерт.

“Поки триває виборча кампанія. Далі багато чого залежатиме, зокрема, від оточення, від нових команд. Ми бачимо, що політика США, у разі приходу до влади Камали Гарріс, буде приблизно такою ж, як у нинішньої адміністрації. Тобто, допомога буде. Але навряд чи можна розраховувати на якусь колосальну зміну щодо поглядів, тих, які є зараз”, — сказав Левусь. 

У зв’язку з цим, вважає політолог, те, що лідер України Володимир Зеленський збирається передати план завершення війни, який він розробив, обом кандидатам, це абсолютно правильно.

Зазначимо, що за результатами дебатів Гарріс перемогла Трампа: так вважають 63% зареєстрованих глядачів CNN. Fox News також визнав програш Трампа. Сам же політик назвав дебати “найкращими у своїй кар’єрі”.

Читайте також: Дебати Гарріс і Трампа: що заявили політики про війну РФ проти України

Нагадаємо, президент Зеленський має намір надати свій план чинному лідеру США Джо Байдену, а також Камалі Гарріс і Дональду Трампу. Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що це може відбутися на полях саміту в Нью-Йорку 22-23 вересня в межах Генасамблеї ООН.

Прямий ефір