Російська влада посилює систему протиповітряної оборони навколо Москви. Британська розвідка повідомляє, що систему ППО перебудували спеціально для знищення безпілотників. Так у Кремлі намагаються переконати громадськість у тому, що тепер дрони над Москвою не становлять жодної загрози, зазначають експерти. Але як є насправді — в матеріалі FREEДОМ.
Росія переглянула структуру своєї системи протиповітряної оборони малої та середньої дальності, прагнучи більш ефективно захищатися від безпілотників, які атакують місто майже щодня.
Однак перекалібрування систем ППО, спрямоване на ліквідацію безпілотників, не допоможе, вважають експерти. Це уявний контроль для заспокоєння Міноборони Російської Федерації.
Через брак систем ППО, Росія змушена прикривати резиденцію Путіна і в Ново-Огарьово “Панцирями”, а також передислоковувати старі комплекси С-300 з Далекого Сходу.
“Ці “Панцирі” досить безглузді, тому що їх поставили ще торік, але якось не чути і не видно, щоб вони збивали дуже багато безпілотників. Зазвичай системи радіоелектронної боротьби саджають ці безпілотники або змушують їх падати, а ось про “Панцирі” — я щось не чув”, — зазначає військово-політичний оглядач Юрій Федоров.
Експерти вважають, що заповнити нестачу виробництвом нових комплексів протиповітряної оборони в осяжному майбутньому в Росії буде проблематично.
“На значне збільшення виробництва цієї продукції потрібен час. Це досить складна продукція. У радянські часи ми бачили їхні можливості. Вони не набагато пішли вперед у цьому. Треба віддавати належне, що в РФ перевели на цілодобову роботу такого роду підприємства, але це не дає змоги зробити якийсь ривок”, — каже генерал-лейтенант у відставці, військовий експерт Ігор Романенко.
За безпеку з повітря в Росії тепер відповідає генерал Суровікін, про арешт якого після заколоту ПВК “Вагнер” у червні інформували джерела. Тепер Суровікін буде відповідальним за функціонування об’єднаної системи протиповітряної оборони країн-учасниць СНД, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
“Перехід Суровікіна на керівну посаду в СНД відповідає попереднім моделям російського військового керівництва, яке переміщає опальних і неефективних командирів на периферійні посади, віддалені від України, не звільняючи їх з лав російських збройних сил повністю”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Разом з тим, системи ППО в Україні на сьогодні найкращі. І Сполучені Штати мають намір і далі працювати над зміцненням української ППО, заявив журналістам представник Держдепартаменту США Метью Міллер.
“До останнього пакета військової допомоги, про який оголосив держсекретар Ентоні Блінкен під час візиту в Україну, увійшли компоненти систем ППО, які ми поставили раніше. Ми працюємо з іншими країнами, щоб вони також поставили системи ППО”, — резюмував Міллер.
Велика Британія уклала три контракти на постачання Україні засобів протиповітряної оборони більш ніж на 105 млн євро. Близько 65 млн євро спрямують на постачання систем боротьби з безпілотниками. Ще два контракти Лондон уклав на розширення можливостей протиповітряної оборони.
Читайте також: Які дрони використовує Україна для ударів по російських аеродромах і Москві — дані військового експерта
Як повідомлялося раніше, для боротьби з атаками безпілотників у Росії застосовують не тільки зенітно-ракетні комплекси, системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), а й антидронові рушниці, мобільні патрулі та споруди для підйому зенітного ракетно-гарматного комплексу “Панцир-С1”. Проте система протиповітряної оборони над Москвою виявилася малоефективною.