Україна вестиме переговори про закінчення війни виключно на справедливих умовах. Про це сьогодні, 27 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
Він зазначив, що одна з ключових цілей візиту — пряма комунікація між Україною та Китаєм.
“Китай сьогодні відіграє зовсім іншу роль у глобальному політичному процесі, і тільки пряма комунікація дає змогу доносити точку зору, яка не викривлена, наприклад, ретрансляторами на кшталт Російської Федерації”, — сказав Подоляк.
Пряма комунікація дає змогу прояснити три головні моменти. По-перше, пояснити природу цієї війни та природу російського режиму.
“Тобто, чому нинішній російський режим недієздатний щодо якихось переговорних процесів”, — уточнив радник глави ОПУ.
По-друге, пояснити, що відсутність глобальних правил (чого прагне Росія) шкодить і інтересам Китаю теж.
“Тому що війна в Україні — це не війна про територію, це війна про відсутність або наявність тих чи інших правил”, — сказав він.
І третє — пояснити, що не можна формально підходити до дипломатичного врегулювання конфлікту подібної інтенсивності, так його не вирішити.
“Рішення має базуватися на справедливих умовах, а Росія пропонує сьогодні неадекватні, несправедливі умови. І ведення переговорів на таких позиціях не призведе до закінчення війни. Це призведе тільки до масштабування конфлікту і до наступних етапів війни”, — підкреслив Подоляк.
“Коли ми говоримо про дипломатичні інструменти, про переговорні процеси, ми говоримо про те, що Україна не є агресором. Україна не веде війну на чужій території, Україна веде оборонну війну і ніколи не була зацікавлена у війні як способі вирішення тих чи інших конфліктних ситуацій. Безумовно, Україна завжди готова до переговорного процесу, але він можливий виключно на справедливій основі. Він має базуватися на міжнародному праві, яке, перш за все, визначає суверенність і територіальну цілісність країни”, — додав він.
Подоляк наголосив, що переговори не можуть проводитися, доки країна-агресор залишається на вашій території та продовжує агресію.
“Тому що наявність окупованих територій — це і є продовження агресії. Навіть якщо в цей момент конфлікт заморожений, навіть якщо ви в цей момент сидите за столом переговорів. Сам факт агресії це не скасовує. Навіть якщо під окупаційним контролем Росії перебуватиме два метри території України — це все одно буде продовженням агресії”, — акцентував він.
Читайте також: Хто може стати посередником у переговорах України та РФ про завершення війни: експерти назвали країни та умови
Нагадаємо, 23-25 липня відбувся візит міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Пекіну, в межах якого він провів переговори зі своїм китайським колегою Ван Ї. Головною темою обговорень став пошук шляхів припинення російської агресії та можливої ролі Китаю в досягненні стійкого і справедливого миру.
За підсумками зустрічі в МЗС Китаю заявили, що Пекін виступає за переговори між Москвою та Києвом.
Читайте також: Дмитро Кулеба відвідав Китай: чим унікальний і важливий цей візит, пояснили експерти