“Навіть від руїн не залишилося руїн”: що відбувається в селі Кринки — відповідь оглядача

Зруйноване село Кринки. Фото: Facebook/Сергій Барчук

Українські захисники залишили певні позиції в селі Кринки на лівобережжі Дніпра на Херсонщині, про що раніше заявили в Силах оборони півдня України. Але вони продовжують виконувати бойові завдання на лівому березі, зокрема в районі цього населеного пункту. Село Кринки перебуває під контролем ЗСУ з правого берега Дніпра — як вогневим контролем артилерії, так і вогневим контролем FPV-дронів, прокоментував в ефірі телеканалу FREEДОМ військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Сьогодні Кринки — це повністю знищене, стерте з лиця землі село, яке являє собою буквально випалений майданчик. Там навіть неможливо говорити, що від будівель залишилися руїни. Я скажу так: за час бойових дій там навіть від руїн не залишилося руїн, взагалі нічого не залишилося. Тому коли російські пропагандисти заявляють, що вони там мають якийсь контроль. Нічого подібного. Немає ніякого контролю в Кринках з боку росіян. Це ймовірніше, назвемо так, “сіра зона”, — зазначив Коваленко.

За його словами, росіяни перебувають за межами населеного пункту: в селах Корсунка, Козачі Лагері, у районі лісового масиву між Кринками і трасою Т 2206 (пролягає територією Олешківського та Каховського районів).

“Окупанти тримають там сили і засоби для попередження, наприклад, більш серйозних десантних операцій з боку ЗСУ. Річ у тім, що росіяни своїми ж власними руками, стираючи з лиця землі Кринки, перетворили їх на майданчик для десантування. І досить-таки великий майданчик, який тепер їм доводиться, навіть після виходу з села Сил оборони України, контролювати. Адже російське командування налякане тим, що будь-якої миті може відбутися десантування вже із застосуванням техніки і значно більшої кількості сил і засобів Сил оборони України. Тому Кринки продовжують у цьому випадку виконувати роль, що сковує сили противника”, — резюмував оглядач.

Читайте також: Для України втратити Часів Яр — гірше, ніж трасу на Покровськ — думка

Прямий ефір