“Навіщо робити ракету, яка летітиме до цілі 10 годин?”: чергову “суперзброю” РФ розвінчав військовий експерт

Олексій Гетьман. Фото: Facebook/alexeyhetman

Нова російська крилата ракета “Буревісник”, успішними випробуваннями якої похвалився Путін, не є суперзброєю. Загалом сумнівно, що РФ має ракету із заявленими технічними характеристиками. Швидше за все, “успішні випробування “Буревісника” потрібні, щоб потішити Путіна та відвернути російську аудиторію від неуспішних дій армії РФ в Україні. Про це сьогодні, 7 жовтня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Олексій Гетьман.

Він зазначив, що немає нічого нового у спробах створити крилату ракету з ядерним двигуном. Це — розробка часів СРСР. Подібні велися і в США, проте були припинені через їхню безперспективність. Щодо ядерних силових установок, то вони успішно застосовуються давно.

“Пам’ятаєте криголам “Ленін”? Радянський Союз дуже пишався, що зробили криголам з атомним двигуном. Сам собою він не складний, але, по-перше, важкий, а по-друге, вимагає охолодження”, — зазначив гість ефіру.

Гетьман сумнівається, що можливі ефективні технічні рішення, що дозволяють забезпечити таким двигуном досить невелику крилату ракету. Ще більше питань в експерта щодо ефективності самих ракет.

“Вона буде важчою, ніж ракета зі звичайним реактивним двигуном. Якщо вона буде важчою, значить, вона летітиме повільніше, і вона буде не такою маневровою. А основна перевага крилатої ракети — це не її швидкість, а можливість маневрувати”, — каже він.

За словами Гетьмана, навіть якщо припустити, що таку ракету створено, незрозуміло, для чого вона потрібна.

“Ядерний двигун може працювати досить довго. Теоретично ракета може літати, перебувати у повітрі місяцями, це означає, що вона може долати величезну відстань… Найголовніше питання: навіщо крилатій ракеті, яка летить із дозвуковою швидкістю, потрібна дальність польоту 7-8-10 тис. км. Для того, щоб досягти мети, — наприклад, Росія хоче такою ракетою атакувати, не дай боже, Сполучені Штати Америки — ракета з такою швидкістю летітиме до Сполучених Штатів годин 7-8. Очевидно, що за цей час вона буде засічена, і її легко буде збити, перехопити, навіть не сильно напружуючись… Навіщо робити ракету, яка летітиме 10 годин до цілі? — порушує риторичне питання гість ефіру.

На його думку, про ракету заявлено, щоб, по-перше, потішити Путіна тим, що у РФ є нібито ще одна зброя, якій “немає аналогів”. По-друге, щоб знову лякати світ. І, по-третє, аби відвернути увагу людей, зокрема усередині РФ, від неуспішних дій російської армії на фронті.

Нагадаємо, на думку військово-політичного аналітика Дмитра Снєгірьова, заява про випробування крилатої ракети “Буревісник” — це політичний блеф. З 2001 року з 13 пусків “Буревісника” жоден не завершився успішно. Саму ідею такої ракети намагалися реалізувати ще у 1950-ті роки, але тоді подібні розробки були визнані безперспективними, і їх відклали у довгу скриню.

Прямий ефір