Навіщо Путін погрожує ядерною зброєю — розбір експертів (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Росія провела випробування ракет, імітуючи масований ядерний удар у відповідь на нібито можливу атаку супротивника, пише Reuters. За словами Путіна, навчання проводять через зростання геополітичної напруги. Він заявив, що ядерна зброя дозволяє Російській Федерації підтримувати баланс сил у світі. На думку аналітиків американського Інституту вивчення війни, це чергова спроба Кремля змусити західних союзників відмовитись від допомоги Україні, повідомляє FREEДОМ.

У рамках маневрів Росія випробовувала так звану ядерну трійку: з космодрому “Плесецьк” запустили міжконтинентальну ракету “Ярс”; “Синьову” та “Булаву”, ракети морського базування, випустили з підводних човнів; а крилаті ракети — зі стратегічних бомбардувальників, повідомили в Міноборони федерації. За словами експертів, все це — не більше ніж чергова спроба вплинути на союзників Києва, щоб вони відмовилися від військової підтримки України.

“Це один із двох напрямків, який росіяни використовують для того, щоб насамперед здійснювати тиск на наших союзників. Застосування ядерної зброї завжди дуже серйозне, навіть тактичного рівня. Так ось, ядерні погрози — це один напрямок, інший — тиск на союзників, підвищення рівня ескалації”, — висловив думку засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

Це не перші ядерні випробування Росії з початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. Щоправда, вдалими їх назвати не можна. Наприклад, у вересні 2024 року поставлена на бойове чергування рік тому міжконтинентальна ракета “Сармат” під час навчань вибухнула просто в пусковій шахті на військовому полігоні “Плесецьк”. І ось через місяць після інциденту Путін заявив, що оснащеність ядерного арсеналу Російської Федерації сучасними зразками озброєння досягла 94%.

“Путін також заявив, що ракетні війська стратегічного призначення отримують нові, невказані стаціонарні та мобільні ракетні системи, які нібито мають підвищену точність, скорочений час запуску та збільшені можливості”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

“Путін періодично оновлює прийоми впливу за цими двома напрямками на наших союзників, тому таке тренування в обмеженій кількості, а були й навчання потужніші, якраз і зводиться до такого роду впливу на наших союзників, щоб змусити їх відмовитися допомагати Україні”, — пояснив Ігор Романенко.

Наприкінці вересня російський диктатор повідомив про необхідність внести зміни до доктрини ядерного стримування. Країна суттєво розширила список підстав для застосування ядерної зброї. В оновленій редакції документа йдеться, що “агресію проти Росії з боку будь-якої неядерної держави, але за участю чи підтримки ядерної держави пропонується розглядати як їхній спільний напад на Російську Федерацію”. На нові погрози Путіна відреагували в ЄС.

“Це є лише продовженням дуже безвідповідальної та неприйнятної поведінки з боку Путіна, що демонструє всьому світу його справжню особу, особливо під час проведення тижня високого рівня під час Генасамблеї ООН. Ми, безперечно, рішуче заперечуємо ці погрози. Позиція Євросоюзу залишається незмінною”, — заявив представник Європейської комісії Петер Стано.

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що чергові ядерні навчання Російської Федерації не вплинуть на ситуацію на фронті. На його думку, Росія використовує усі елементи класичного піар-шантажу. Подоляк упевнений, що західним партнерам слід жорсткіше реагувати на ядерні загрози країни-агресора.

Читайте також: Час розглянути питання розміщення в Україні сил неядерного стримування, — міністр оборони Франції

Прямий ефір