Навіщо Мінську “воєнний час” — аналіз ситуації (ВІДЕО)

Олександр Лукашенко. Фото: gettyimages.com

У Гомельській області Білорусі готові до переходу на “воєнний час”, прозвітував перший заступник міністра з надзвичайних ситуацій Білорусі Олександр Худолєєв. Він проінспектував навчання МНС та формувань цивільної оборони. Такі тренування пройшли вже у трьох регіонах країни, повідомляє FREEДОМ.

Одразу після візиту Путіна до Мінська в країні пройшли спільні навчання збройних сил Білорусі та Росії. Як повідомили у Міноборони Білорусі, вони проводилися для відпрацювання прикриття державних та військових об’єктів засобами протиповітряної оборони.

“До навчань залучаються авіаційні військові частини, підрозділи зенітних ракетних та радіотехнічних військ Збройних сил Білорусі, екіпажі розвідувальної, винищувальної та армійської авіації військово-космічних сил збройних сил Російської Федерації”, — повідомило Міністерство оборони Білорусі в Telegram.

Українська розвідка стежить за навчаннями на території Білорусі, щоб зрозуміти, чи становлять вони загрозу Україні. Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко заявив: жодних дій щодо України з території Білорусі не зафіксували.

“За останній час на кордоні з Білоруссю будь-які дії щодо України з цієї території не фіксувалися. І, на щастя, Російська Федерація там не має підрозділів сухопутної складової, які могли б на цей момент нести загрозу нашій країні. Наразі жодної зміни ситуації ми не відзначаємо”, — повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі марафону “Єдині новини”.

На Гомельщині, за словами першого заступника міністра з надзвичайних ситуацій Білорусі Олександра Худолєєва, “відпрацьовували” готовність співробітників МНС та формувань цивільної оборони до переходу на “воєнний час”. Тренування вже відбулися у двох регіонах, Гомельська область стала третьою.

Білоруські та російські пропагандистські ЗМІ пишуть та розповідають про страх, який нібито викликали навчання в Україні. Все це — частина кампанії з дезінформації, кажуть експерти.

“Прогнозується, що ворожа пропаганда активізує ІПСО щодо відкриття другого фронту з боку Білорусі. Очікуємо найближчим часом низку провокаційних заяв вищого керівництва РФ та Білорусі з погрозами на адресу України. Основна мета цієї ІПСО — нагнітання масової паніки в українському суспільстві”, — заявили у Центрі протидії дезінформації РНБО України у Telegram.

Попри тиск Путіна, Лукашенко навряд чи зважиться на пряму участь у війні Росії проти України, вважають експерти. Він не може не розуміти: якщо відправить свої війська до України, то військові та стратегічні об’єкти на території Білорусі, такі як нафтопереробні заводи, стануть законними цілями для України.

“Його Путін завжди використовує як vip-агітатора. У ситуації, в яку він потрапив, йому потрібно зробити висновки та вибір. Те, що Путін недієздатний, неадекватний, Лукашенко чудово розуміє. Якщо на початку війни офіційний Мінськ ще мав ілюзії, що можна отримати якісь бенефіти від цієї війни, то зараз Лукашенко розуміє, що ця війна завдає лише гігантських збитків. І йому нецікаво втягувати Білорусь у цю війну у тих обсягах, в яких хоче Путін”, — вважає радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

У самій Білорусі Олександр Лукашенко вимагає від державних ЗМІ посилити пропаганду. Білоруські державні медіа закликають застосовувати до незгодних із політикою Лукашенка радикальних заходів.

“Я все ж таки не думаю, що пропаганда спрямована на широку аудиторію. Вона спрямована на те, щоб досягти мети залякування, створює атмосферу страху для тих, хто перебуває в Білорусі, чи рідні тих, хто виїхав з політичних мотивів, робляться заручниками у Білорусі”, — коментує медіаексперт Павлюк Биковський.

Експерти зазначають: Москва та Мінськ синхронізували свої зусилля щодо дезінформації. Вони діють за єдиними методичками та повторюють ті самі тези.

Читайте також: Зустріч Путіна та Лукашенка в Мінську — рутинна робоча планерка: хитрощі диктаторів викрив політичний аналітик

Раніше повідомлялося, що Лукашенко переводить держапарат Білорусі на умови “воєнного часу“.

Прямий ефір