Завжди під прикриттям російсько-білоруських військових навчань відбуваються зовсім інші речі. Ні в які навчання вірити не варто. Про це сьогодні, 17 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила головна редакторка незалежного сайту Білорусі “Хартія’97” Наталія Радіна.
“Як було напередодні 24 лютого 2022 року. Я думаю, що ці льотно-тактичні так звані навчання також є прикриттям для якихось більш серйозних речей. Експерти говорять про створення по суті повітряного ударного угруповання на території Білорусі. Ми бачимо, що надходять зараз до країни і російські винищувачі Су-30 і Су-34, постійно літають військово-транспортні літаки, залізницею прибуває військова техніка і БТР, і БМП, і бензовози. Також прибуває особовий склад ЗС Росії. Кількість російських військовослужбовців на території Білорусі, звісно ж, достеменно невідома, але можна вже говорити, що насправді їх десятки тисяч осіб”, — сказала вона.
За даними моніторингової групи “Беларускі Гаюн”, 15 січня 8 винищувачів та 4 великі вантажні літаки передислокували до Білорусі.
“Тут неможливо говорити про якісь точні цифри. Я думаю, що інформація, яка є в Telegram-каналі “Беларускі Гаюн”, — це тільки частина інформації, одна десята, може бути одна сота того, що насправді відбувається сьогодні в Білорусі”, — зазначила Радіна.
Також головна редакторка прокоментувала повідомлення голови Держприкордонслужби України Сергія Дейнека про те, що Росія тримає в Білорусі близько 11 тисяч військових, але ця цифра щодня змінюється через ротацію.
“Білоруські військовослужбовці нам самі кажуть, що кількість росіян на території Білорусі потрібно множити у два-три рази. Тобто насправді їх набагато більше. Тому що вони бачать, зокрема, відомості за особовим складом на різних полігонах, статті витрат, харчування, і кажуть, що про жодні 9-11 тисяч не йдеться. Якщо загалом дивитися по країні, то складно сказати їхню точну кількість, тому що ми отримуємо інформацію з різних місць, не можемо охопити всі військові частини і полігони, але однозначно можна говорити про десятки тисяч. Я думаю, що мінімум 20 тисяч, а то й більше”, — підсумувала Наталя Радіна.
Читайте також: Укриття в лісі облаштовують українці, які живуть на кордоні з Білоруссю — репортаж (ВІДЕО)
Нагадаємо, спільні льотно-тактичні навчання російської та білоруської військової авіації стартували у Білорусі 16 січня. На думку генерал-майора запасу Служби безпеки України (СБУ) Віктора Ягуна, Україні необхідно уважно за ними спостерігати як мінімум із двох причин.