Навчання Sea Breeze 2023 стартували в Чорному морі — що відомо (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Сьогодні, 11 вересня, у Чорному морі та дельті Дунаю стартували міжнародні навчання Sea Breeze 2023 (“Сі Бриз”). Про їх проведення заявили США і Румунія. Відомо, що до них будуть залучені військові Франції, Болгарії, Великої Британії та Туреччини. Також у навчаннях візьме участь Україна. Основною тематикою навчань є забезпечення безпеки цивільного судноплавства та мінна безпека в Чорному морі, повідомляє FREEДОМ.

На думку експертів, головною метою цих тренувань є не просто відпрацювати злагодженість дій або знищити кілька мін, а убезпечити конкретні маршрути, за якими вантажні кораблі зможуть заходити до українських портів.

“Глобальна велика задумка — це забезпечення безпеки проходу кораблів цивільних, вантажних з українським зерном з українських портів і порожніх кораблів до українських портів для того, щоб це зерно забирати”, — каже військовий експерт Іван Ступак.

Уже відомо, що з румунського боку в навчаннях будуть задіяні мінні тральщики, швидкісні водолазні катери, броньовані патрульні судна, а також загони морської піхоти і саперів. З огляду на те, що роботи вестимуться і в дельті Дунаю, на думку експертів, під час навчань, зокрема, вдасться убезпечити околиці українських портів у районі міста Ізмаїл.

“Ми отримуємо можливість провести якесь розмінування нашої території. Тобто там, де проводитимуться ці навчання, там 100% буде реальний пошук мін. Якщо міна буде знайдена, морська, одна, дві, три, то ніхто не вдаватиме, що “у нас навчання, нехай вона лежить, хтось наступного разу розмінує””, — сказав Ступак.

Окрім безпосередньої роботи над розмінуванням після падіння російського безпілотника в Румунії військові окрему увагу, вочевидь, приділять і питанню протиповітряної оборони.

 “Учасники навчання, безумовно, опрацьовуватимуть засоби протидії повітряній небезпеці, а вона, зокрема, сконцентрована на протидії ударним дронам. Зокрема, з урахуванням того досвіду, яким володіють українці. І зокрема, Військово-морські сили. І ті підрозділи, які будуть задіяні в навчаннях, зможуть поділитися своїм досвідом із країнами НАТО”, — повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Також не можна виключати, що учасники навчань чимось поділяться і з Україною. Ніхто не розголошує кількість техніки та протимінних засобів, які будуть задіяні під час навчань. Але після спільних тренувань фактично України і НАТО вельми логічно виглядає передання хоча б частини освоєного обладнання, щоб процес розмінування був уже не навчальний, а цілком реальний.

Навчання триватимуть до п’ятниці, 15 вересня. Ймовірно, що і про результат стане відомо наприкінці цього тижня.

https://www.youtube.com/watch?v=P3uREFHu1hQ

Спікер Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук під час брифінгу на відкритті військових навчань Sea Breeze 2023, які стартували в Румунії, наголосив, що в України існує постійна мінна небезпека, починаючи від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Він також акцентував, що ЗС РФ постійно вдаються до мінування акваторії Чорного моря в той чи інший спосіб.

“Ми маємо постійну мінну небезпеку, починаючи від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації, і сказати, що вона зараз більша, ніж раніше, — складно. Але слід зазначити, що Росія постійно вдається до мінування акваторії Чорного моря в той чи інший спосіб”, — сказав Плетенчук.

Читайте також: Досвід протистояння України Росії в Чорному морі цікавить військово-морські сили багатьох країн світу, — Риженко

Як повідомлялося раніше, від 11 до 15 вересня у Чорному морі та дельті Дунаю відбуватимуться багатонаціональні військові навчання під назвою Sea Breeze 23.3, що їх організовують Військово-морські сили Румунії та Сполучених Штатів.

Прямий ефір