НАТО прийматиме Україну повністю за кордонами 1991 року, — експерт-міжнародник про заяви першого засідання Ради в Брюсселі

Євген Добряк. Скриншот: uatv.ua

Перша зустріч Ради Україна — НАТО, яка сьогодні, 29 листопада, відбувається у Брюсселі (Бельгія), на рівні міністрів закордонних справ є історичною. Є сподівання, що ця Рада наблизить Україну до ближчого варіанту запрошення країни до НАТО, і за консолідованої підтримки та допомоги західних союзників прискорить питання відновлення суверенітету та територіальної цілісності Української держави. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт з міжнародних відносин, народний депутат України VI скликання Євген Добряк.

“Тому що в особі Столтенберга (генсек НАТО, — ред.), який заявив, що всі представники Північноатлантичного альянсу розуміють, що Україна повинна і буде в НАТО. Це перше. Друге — ми маємо виконати певні вимоги щодо реформ, які нас наблизять до тих позицій, які потрібні, щоб стати повноцінним членом НАТО без ПДЧ. Це важливий фактор. Дуже важливий момент, який озвучив Столтенберг, — питання консолідованої допомоги Україні від усіх членів Альянсу і Євросоюзу, тому що ця допомога забезпечує стабільність і європейську та глобальну безпеку. Це дуже важливий для нас момент”, — сказав він.

Експерт зазначив, що попри те, що поки що Україна не почула про терміни отримання запрошення, є надії на ювілейний вашингтонський саміт НАТО у квітні 2024 року. Україна зі свого боку зробила дуже багато в плані і реформ, і щоб ЗСУ були повністю адаптовані до стандартів НАТО, і показує це на полі бою.

“У цьому відношенні ми сподіватимемося, що ми все-таки отримаємо запрошення найближчим часом. Єдине, що керівництво НАТО озвучило, і це, напевно, позитивно, що поки триває війна, на жаль, Україна не зможе стати членом НАТО. Це говорить про те, що наративи про те, що ми можемо вступити до НАТО в обмін на території, або за чинної обстановки, а потім відвойовуватимемо ці території тощо, ми бачимо все-таки конкретну тезу і меседж від керівництва Північноатлантичного альянсу, що поки триває війна, дійсно, за статутом НАТО ми вступити не можемо. Тобто НАТО прийматиме Україну повністю за кордонами 1991 року, і це дуже досить позитивний аспект. На чому чітко наголосив і сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він чітко це питання розмежував і дав зрозуміти”, — каже Добряк.

Крім того, уточнив експерт, дуже важливий фактор, що сказав міністр Кулеба, — питання, пов’язане зі спільною системою оборонної промисловості в трансатлантичному просторі.

“Це відіграє величезну роль для оперативного виробництва озброєння, військової техніки, боєприпасів, які Україні постійно критично необхідні, і це важливо не тільки для України, а й для європейських держав, які мають “голод” і проблематику в цьому відношенні”, — пояснив Євген Добряк.

Читайте також: Україна стала ближчою до НАТО, ніж будь-коли раніше, — Столтенберг

Як повідомлялося раніше, Україна продовжує свій шлях до Північноатлантичного альянсу. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба перебуває у Брюсселі, куди привіз свої ідеї щодо реформ оборонного сектору Європейського Союзу в контексті інтеграції України до НАТО.

Прямий ефір