Стратегія стримування агресивної поведінки РФ стане однією з центральних тем на майбутньому саміті НАТО. Також на зустрічі обговорять допомогу Альянсу в захисті України та будуть представлені конкретні кроки для вступу до НАТО. Про це сьогодні, 4 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики й міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
“Судячи із заяви представника Держдепартаменту США, на саміті НАТО у Вашингтоні Україні будуть запропоновані конкретні кроки для вступу до Альянсу. Тобто, це вже дає певну надію”, — зазначив політик.
За його словами, ювілейний саміт НАТО у Вашингтоні матиме історичне значення.
“На ньому будуть обговорюватися два головних глобальних питання. Одне з них — необхідність зупинити російську агресію і надання достатньої допомоги Україні. Друге питання — ситуація в Індо-Тихоокеанському регіоні”, — уточнив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики й міжпарламентського співробітництва.
Він зазначив, що це буде дуже масштабний саміт.
“Потрібно звернути увагу на те, що окрім 30 представників 32 держав-членів НАТО, запрошено ще 35 міністрів закордонних справ тих держав, які не є членами Альянсу, але є партнерами блоку. Запрошені також представники країн Індо-Тихоокеанського регіону”, — зазначив гість ефіру.
Він також додав, що для України ключовими будуть два питання, які обговорюватимуться на саміті.
“Перше питання — як НАТО може допомогти Україні захистити себе? Тобто йтиметься про систематичну та масштабну військово-технічну допомогу з боку держав-членів НАТО. Друге питання пов’язане з необхідністю виробити стратегію стримування Росії в майбутньому для того, щоб не відбулося знову спроб з боку Кремля ведення агресивної війни проти держав-членів НАТО”, — констатував політик.
На його думку, щоб мінімізувати спроби з боку РФ агресії проти країн-членів НАТО, Альянсу важливо вести політику з позиції сили.
“Що є однією з причин агресивної поведінки таких держав, як Росія та інших потенційних агресорів? Прояв слабкості. Тому дуже важливо вести політику з позиції сили. У цьому випадку дуже важливо, щоб Україна якомога швидше приєдналася до НАТО, і це мінімізує можливості агресивної поведінки Росії. Але, крім того, є ще питання більш глобального характеру. Йдеться про те, що ООН, як система глобальної безпеки, не спрацювала. Рада безпеки ООН виявилася не спроможною захистити Україну і запобігти агресії. Тому необхідні відповідні зміни на рівні глобальної системи безпеки, включно з реформою Організації Об’єднаних Націй”, — резюмував Олександр Мережко.
Читайте також: Україні запропонують “конкретні шляхи” для вступу до НАТО на саміті у Вашингтоні, — Держдеп