НАТО посилює протиракетну оборону Європи — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстрація: gettyimages.com

Нова база протиракетної оборони США, яку незабаром відкриють у Польщі, зможе збивати російські ракети, сказав міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Він зазначив, що йдеться про ракети, які летять у напрямку його країни, передає FREEДОМ.

У 2016 році Польща розпочала будівництво об’єкта американської системи протиракетної оборони Aegis Ashore у Редзікові. База розташована за 165 км від кордону з Калінінградською областю РФ. Має станцію радіолокації та три пускові установки Mk-41, кожна з яких оснащена вісьмома контейнерами для ракет-перехоплювачів. За словами міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, об’єкт, концепція якого зазнала змін на тлі війни Росії проти України, урочисто відкриють у найближчі тижні.

“Завдяки нашому членству в НАТО, у нас тепер є в Польщі 10 тис. американських солдатів, західна система ППО в Польщі, і все це для стримування Путіна. Найближчими тижнями, наприклад, ми нарешті відкриємо базу протиракетного щита в Редзікові. Це база, про яку ми вже домовились зі Сполученими Штатами. Я домовився, щоб ці ракети могли збивати й російські ракети, які летять на Польщу, а не тільки іранські, що летять на Сполучені Штати”, — прокоментував міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Після офіційного відкриття бази у Європі буде вже два об’єкти протиракетної оборони. Перший розташований поблизу населеного пункту Девеселу в Румунії. Ця база була введена в роботу ще 2016 року. Як зазначили в НАТО, системи ПРО мають виключно оборонний характер і є найважливішим елементом колективної оборони НАТО, зазначав на посаді генсека Альянсу Єнс Столтенберг.

“Балістичні ракети широко використовувалися у війнах в Україні та на Близькому Сході. Як оборонний альянс ми не можемо ігнорувати цю загрозу”, — пояснював генеральний секретар НАТО (2014-2024 рр.) Єнс Столтенберг.

У Генштабі Росії раніше заявили, що розгорнуті на базах ПРО в Румунії та Польщі установки Mk-41 можуть використовуватися не лише в оборонних цілях, але й для пусків крилатих ракет середнього радіусу дії Tomahawk.

Однак саме російські цілі регулярно влітали у повітряний простір Польщі після початку повномасштабного вторгнення Росії до України. Військові літаки Польщі та союзників по НАТО були підняті в небо, щоб гарантувати безпеку країни на тлі ракетних ударів РФ по Україні. Так, російська ракета Х-55, як повідомила польська радіостанція RMF FM, під час чергового масованого обстрілу України пролетіла десятки кілометрів над польською територією і впала за 16 км від тренінгового центру НАТО.

“З раннього ранку спостерігається інтенсивна діяльність дальньої авіації Російської Федерації, пов’язана з завданням ударів по об’єктах, розташованих зокрема на західній території України. Усі необхідні процедури для гарантування безпеки повітряного простору Польщі активовано, Оперативне командування Збройних сил постійно слідкує за ситуацією”, — повідомляло Оперативне командування Збройних сил Польщі у соцмережі Х.

Тим часом у Бельгії посилили заходи безпеки у військових казармах. За інформацією видання The Brussels Times, рішення може бути пов’язане з атаками проросійських груп хакерів на бельгійські сайти в останні дні. Вони, ймовірно, були спровоковані тим, що Бельгія планує купити самохідні артилерійські установки Caesar для України, пишуть бельгійські журналісти.

Через можливі диверсії проти підводної інфраструктури Німеччина залучить елітний спецназ GSG 9 для охорони в Балтійському та Північному морях, повідомляє німецьке видання Spiegel. НАТО, за інформацією видання The Times, запідозрило Росію у мінуванні підводної інфраструктури у Північному морі. Підозри засновані на даних компаній, які керують ключовими нафтовими та газовими вежами.

Читайте також: Через ризик російської загрози країни Балтії посилюють оборону — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, сьогодні, 14 жовтня, в Європі стартували щорічні ядерні навчання НАТО “Стійкий полудень”, спрямовані на захист країн-учасниць Альянсу. Цього року вони відбуваються на авіабазах у Бельгії та Нідерландах, а також над акваторією Північного моря — у повітряному просторі Великої Британії та Данії.

Прямий ефір