На саміті Північноатлантичного альянсу у Вашингтоні були ухвалені рішення, які забезпечать підтримку України в боротьбі з Росією, а також посилять співпрацю України та НАТО. Про це сьогодні, 11 липня, під час пресконференції після завершення саміту заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє FREEДОМ.
“На саміті НАТО союзники хочуть продемонструвати підтримку народу України. Дозвольте мені віддати належне вашому лідерству, силі Збройних сил України (ЗСУ) і хоробрості українського народу. З минулого саміту союзники НАТО надали Україні безпрецедентну допомогу, включаючи десятки мільярдів євро військової допомоги”, — сказав він.
Штаб-квартира НАТО у Вісбадені (Німеччина) координуватиме військову допомогу Україні.
“У Вашингтоні союзники ухвалили рішення забезпечити підтримку на довгострокову перспективу. Учора ми погодили суттєвий пакет допомоги для України. Насамперед НАТО бере на себе координацію і надання більшої частини допомоги під командуванням генерала і близько 100 осіб персоналу, які працюють у штаб-квартирі НАТО у Вісбадені, а також у хабах у східній частині Альянсу. Це посилить самооборону України”, — розповів генсек НАТО.
Союзники НАТО зобов’язалися забезпечити мінімальний базовий рівень у 40 млрд євро військової допомоги для України протягом 2025 року.
“Протягом двох останніх днів союзники НАТО зобов’язалися надати важливу військову допомогу, включно з протиповітряною обороною (ППО) та іншими критично важливими можливостями. Це допоможе врятувати життя і відбити російську навалу”, — наголосив Столтенберг.
Він зазначив, що збільшилася кількість двосторонніх безпекових угод з Україною.
“Понад 20 союзників і партнерів підписали двосторонні угоди з Україною, надаючи їй стійкі безпекові зобов’язання”, — сказав генеральний секретар НАТО.
Альянс збільшуватиме заходи для того, щоб поглибити військову сумісність армії України з силами НАТО.
“Ми працюватимемо тісніше із ЗСУ через новий Спільний центр аналізу, тренування та освіти НАТО — Україна (JATEC) у Польщі, а також за допомогою поглиблення співпраці з інновацій та оборонно-промислового виробництва. Усі ці елементи складають міст до членства в НАТО і є потужним пакетом для України”, — заявив Столтенберг.
Він підкреслив, що майбутнє України — це членство в НАТО.
“Ми вітаємо ваші досягнення в реформах. З тим як ви будете далі збільшувати цю важливу роботу, ми будемо підтримувати вас на вашому невідворотному шляху до членства в НАТО. Ми зустрінемося у форматі Рада НАТО — Україна та обговоримо поглиблення нашої співпраці”, — резюмував генеральний секретар Альянсу.
Читайте також: Ми маємо посилюватися, щоб Росія не досягла успіху: підсумки саміту НАТО для України підбив Зеленський