НАТО має дати жорстку відповідь на провокації РФ у повітряному просторі, — євродепутат

Пятрас Ауштрявічюс. Фото: delfi.lt

З боку НАТО має бути досить жорстка відповідь на ті провокації, які Російська Федерація влаштовує в країнах Альянсу, порушуючи їхній повітряний простір своїми безпілотниками й ракетами. Про це сьогодні, 20 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс.

“Потрібно розуміти, що всі ці дії з боку Росії не трапляються самі собою. Це обдумана дія. Це спроба прозондувати обороноздатність країн НАТО. І ці випадки, я думаю, не просто триватимуть. Найімовірніше, вони почастішають“, — зазначив євродепутат.

Тому, на його думку, НАТО має відреагувати на ці виклики з боку РФ.

“Потрібно зазначити, що Альянс має озвучити чітку визначену позицію. Щоб це не було рішення двох-трьох країн учасниць блоку, повітряний простір яких уже було порушено російськими літальними апаратами. Потрібно, щоб НАТО озвучив свою чітку позицію, щодо того, що відбувається. Тому що мовчання і бездіяльність у даному випадку може призвести не тільки до того, що російські летальні апарати стануть причиною руйнування об’єктів у країнах НАТО, а й спровокують РФ до більш жорстких дій у майбутньому”, — розповів політик.

За його словами, Росія повинна щоразу платити певну ціну за свої рішення щодо країн НАТО.

“З боку Альянсу має бути не тільки військова реакція, а й політична. Я думаю, що Кремль має розуміти, що він несе відповідальність за те, що він робить. Це ж не якісь військові в зеленій формі взяли й послали цей літальний апарат у бік Румунії, Польщі чи Латвії. Тут є певні цілі. Тому Росія має платити щоразу певну ціну за ці рішення, за свої військові рішення. Тому, сподіваюся, що НАТО нарешті прийме рішення знищувати ці об’єкти, які з’являються в повітряних просторах своїх країн-членів”, — акцентував гість ефіру.

Він додав, що сьогодні Альянс не ухвалює таке рішення, скоріше, з політичних міркувань.

“Деякі країни можуть збивати цілі, які порушують їхній повітряний простір. Однак не хочуть ухвалювати це рішення, щоб не позначити НАТО прямо загрозою з боку Російської Федерації. Це більше політичне питання. Але насправді, я думаю, якщо ми не будемо реагувати зараз на подібні погрози, будемо запізнюватися з чіткою та рішучою відповіддю, ми будемо провокувати РФ йти далі та становити реальну загрозу територіям країн НАТО та їхнім мешканцям”, — резюмував Пятрас Ауштрявічюс.

Читайте також: Країни НАТО посилюють оборону, захищаючись від гібридних атак Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір