Настрої населення Криму з приводу деокупації півострова відрізняються — деталі від Барієва

Крим. Фото: pixabay.com

Населення Криму потрібно розділити на кілька категорій. Перші — проукраїнськи налаштовані мешканці півострова. Другі — колаборанти та громадяни РФ, які приїхали незаконно на постійне місце проживання до Криму. І третя категорія — так зване “болото”, для яких немає значення, який прапор майорить над Кримом. Тому варто розрізняти настрої жителів Криму. Про це сьогодні, 7 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав глава Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

“Якщо ми говоримо про українську частину населення, то, звичайно ж, їм хоч і страшно, коли виникають якісь вибухи, але при цьому в них з’являється надія, що все-таки Крим буде звільнено і, відповідно, ситуація в Криму зміниться, вони будуть вільними”, — зазначив він.

Щодо колаборантів та росіян, які оселилися в Криму, то Барієв зауважив, що вони отримують інформацію лише з пропагандистських джерел.

“Вони не шукають альтернативних джерел. Вони дивляться місцеве телебачення чи російське телебачення. І, звичайно, єдине, що на них впливає, коли періодично відбуваються вибухи на військових логістичних об’єктах на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, то, звичайно ж, вони починають все більше і більше замислюватися про всі процеси. Сказати про те, що вони збирають речі та виїжджають масово, я поки що підтвердити не можу, але вже розглядають той варіант, що вони в Криму таки тимчасово. І справді є такі посили”, — розповів голова Кримськотатарського ресурсного центру.

Третя категорія, за словами Барієва, так зване “болото”, завжди ставилося до того, що відбувається, однаково — головне, щоб був спокій, висока пенсія, великі зарплати та хороші продукти харчування.

“Ця категорія у 2014-2016 роках нормально сприйняла процес окупації, оскільки була індексація, високі заробітні плати. Це було несподівано, коли вони побачили, що масово почалися інфраструктурні різні проєкти на території Криму. Звичайно, вони сприймали на той момент все одним чином, а зараз — інакше, бо зараз у Криму виявилося неспокійно, все-таки в українські часи не було жодних вибухів, було все гаразд. По-друге, пенсії та заробітні плати не зростають. І, звичайно ж, коли йдеться про продукти харчування, для цієї категорії це теж дуже важливо, то вони на території Криму шукають українські продукти, бо вони й за якістю, за смаком набагато кращі. І ось, враховуючи те, що все-таки стало в Криму неспокійно, небезпечно, ця категорія людей починає змінюватися в тому плані, що швидше закінчилася б ця ситуація, і щоб жити вже спокійно. Ми можемо розраховувати, що ця категорія людей нормально сприйматиме процеси деокупації. Головне, щоб для них було нормально забезпечене їхнє життя”, — пояснив він.

Читайте також: Росія створила в окупованому Криму сучасний ГУЛАГ: ситуацію проаналізував голова

Прямий ефір