Захід намагається переконати Китай, що не можна підтримувати Росію у воєнному плані. Про це сьогодні, 17 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Дмитро Васильєв.
“Я думаю, що сьогодні Захід просто не може оминути Китай, розуміючи силу Китаю, розуміючи потенційну загрозу західному демократичному, вільному світу. Ну, і війна в Україні, бо є очевидна фінансова допомога Китаю, є очевидна технологічна допомога Росії. І що намагається зробити вільний західний світ? Вони намагаються переконати Китай, що з демократичним світом краще співпрацювати, не вести війну, і в жодному разі не можна підтримувати у військовому плані Росію. Я думаю, що це ключове завдання, і я дуже сподіваюся, що це ключова позиція країн “Великої сімки”, і G7 зможе таки показати свою лідерську позицію миротворця не просто вмовлянням агресора, а прямими діями, які можуть зупинити агресію. Прямі дії — це ще більше допомоги Україні”, — сказав Васильєв.
Він вважає, що країни-члени G7 повинні прислухатися до президента Франції Еммануеля Макрона, який чітко окреслив майбутню позицію країн євроатлантичного партнерства: деякі з них мають бути присутніми в Україні як оборона, як технічна підтримка озброєння.
“Я думаю, що настав час Росії показати, що ніхто просто вмовляти Росію ні про що не буде”, — сказав політолог.
На думку Васильєва, Росія стала дуже слабкою економікою, щоб Китай на неї орієнтувався. КНР має свої економічні проблеми, які можуть посилитися.
“У Китаю дуже складний вибір: Китай або повинен включитися у військову складову для того, щоб спробувати переробити світ під себе та забезпечити свій економічний розвиток іншим способом, не тим, який він вів останні 30 років, або все-таки налагодити нормальні, адекватні взаємини із західним світом, із демократичним вільним світом, і все-таки не впасти у серйозну економічну ситуацію, яка може погіршитися будь-якої миті найближчими роками. Ну, перед таким вибором стоїть Китай”, — сказав він.
Політолог констатував, що лідер Китаю Сі Цзіньпін має бажання стати історичною персоною.
“І це великий вибір для Сі Цзіньпіна і, відповідно, тієї верхівки, яка оточує Сі Цзіньпіна. Або вони лідери та країна, яка розгортає велику війну, й завдяки цьому Китаю стає “великим драконом”. Або ж вони мирним способом таки домагаються своїх результатів й розглядають себе “тою Піднебесною, яка єдина спілкується з богом”, решта просто дивиться на Пекін. Для Сі Цзіньпіна це дуже складний вибір”, — сказав Васильєв.
Читайте також: Глобальний саміт миру: з ким Україна хоче говорити про закінчення війни та чого варто очікувати
Нагадаємо, зустріч міністрів закордонних справ G7 відбудеться на острові Капрі 17-19 квітня. Передбачається, що глави МЗС США, Італії, Німеччини, Японії, Франції, Великої Британії та Канади підтвердять повну підтримку України у боротьбі проти російської агресії.