Наслідки для російського населення від переорієнтації економіки РФ на Азію — трагічні, — експерт

Росіяни. Фото: gettyimages.com

Історично економіка Росії ґрунтувалася на торгівлі з Європою, що створювало гарні можливості для розвитку та поліпшення життя росіян. Проте в сучасних умовах жорстких санкцій країна-агресор змушена звернутися до азійських країн, але це не сприятиме поліпшенню ситуації. Скоріше, Росія стане васалом Китаю. Про це сьогодні, 14 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсиц. 

“Вся економіка Росії історично була побудована на торгівлі Росії з країнами Європи, якщо брати ще глибшу історію — з країнами Півдня, насамперед Візантією. Петро прорубав вікно для того, щоб краще, легше і дешевше торгувати з Європою. Це була основна модель співпраці для розвитку російської економіки. Завжди було так: Росія постачала якусь сировину, купувала якусь готову продукцію, за рахунок цього здійснювала модернізацію економіки”, — сказав він. 

Експерт пояснив, що така модель існувала століттями, на ній утримувалася Російська імперія і Радянський Союз, який завжди продавав природні ресурси і сировину, використовуючи виручені кошти для будівництва заводів і проведення індустріалізації.

“Зараз уся ця модель ламається повністю, ламається всяка співпраця Росії з Європою, з найбагатшими країнами світу, такими як США, Канада, Японія тощо. І в підсумку Росія намагається перебудуватися, повернутися до торгівлі та співпраці з країнами Азії, Китаєм та Індією. Це велика і трагічна, на мій погляд, перебудова. Навряд чи з неї станеться щось хороше для Росії. Найімовірніше, відбудеться перетворення Росії на такого жебрака на васала Китаю”, — вважає Ліпсіц.

На його думку, в результаті такої переорієнтації добробут російських громадян буде погіршуватися, оскільки рівень доходів буде постійно зменшуватися.

“Для того, щоб Росія могла жити, необхідно займатися експортом. Однак експорт газу в Європу втрачено, а продавати СПГ Росія не може, оскільки в країни обмежена кількість підприємств, здатних здійснювати скраплення газу, та відсутні технології для їх будівництва”, — говорить він.

Саме тому важливими стають газопроводи, каже Ліпсіц.

“Єдина нитка — це “Сила Сибіру-1”, вона вже заповнена. “Силу Сибіру-2” китайці будувати не хочуть, ухиляються багато років. Тому наростити поставки газу Росія не може, вони впали. “Газпром” перебуває на межі збитковості, він може взагалі стати злиденною і убогою компанією. Досить страшна історія для газпромівців, які звикли бути багатими і красивими”, — резюмував Ігор Ліпсиц.

Читайте також: Влада РФ намагається розв’язувати економічні проблеми шляхом збідніння населення, — Фурман

Раніше економічний експерт Ілля Несходовський зауважив, що Росія імітує економічний підйом спонсоруванням з держбюджету військово-промислового комплексу (ВПК). Подібну практику в свій час застосовував Радянський Союз. Зовні здається, що все стабільно — створюються робочі місця, працює промисловість. Але насправді держава штучно формує попит. Ставка на виробництво озброєння, коли інші галузі страждають, непомірно виснажує економіку.

Прямий ефір