Наскільки втрата комплексів С-300 і С-400 болюча для окупантів у Криму, пояснив експерт

Пускова установка ракет С-300. Фото: vikna.tv

Українські війська в ніч на 12 червня атакували російські зенітні ракетні комплекси С-300 і С-400 в окупованому Криму. Вони захищають величезну кількість, десятки, а, можливо, сотні різних об’єктів військового призначення на півострові. Тому знищення таких комплексів дуже важливе. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 13 червня, сказав військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак.

“Ми не знаємо, до чого конкретно готуються Сили оборони, але факт, що розчищається українське небо — однозначний. Ці комплекси захищають Крим, захищають величезну кількість, десятки, можливо, сотні різних об’єктів військового призначення, які беруть участь у вторгненні РФ, забезпечують, допомагають, спостерігають, розвідують. Їх потрібно знищувати. Але через те, що є ППО, знищити їх не можливо. Тому спочатку вбиваються “очі і вуха” РФ, а потім уже буде прилітати безпосередньо по штабах, центрах, по всьому, що працює на військову логістику. Це дійсно важливо і потрібно”, — сказав Ступак.

За словами експерта, поки що у Російської Федерації є значна кількість таких зенітно-ракетних комплексів.

“Називалася така цифра, маю на увазі повноцінний комплекс, їх всього 75 штук у РФ. Це більш ніж достатньо. Російська Федерація — довга, велика, широка, є звідки брати таку техніку. Наприклад, забирати з Далекого Сходу, з Уралу, від кордону з Казахстаном, і все це потім направляти в Україну. Але з усім тим результати в Криму дуже серйозні”, — акцентував спікер.

Іван Ступак також звернув увагу на те, що разом із кожним ліквідованим комплексом, знищуються й екіпажі.

“З кожним разом все менше й менше стає підготовлених операторів цих систем. А їх не просто підготувати, як бурятів, яких призвали, посадили в танк, за три дні показали, мовляв, тут крути, а тут — не крути й усе. Це, очевидно, дуже вузькопрофільні фахівці, яких у РФ не так вже й багато”, — пояснив експерт.

Він не виключає, що вся робота, яку зараз проводять Сили оборони в окупованому Криму, є частиною великого плану.

“Можливо, за три-чотири місяці, за пів року ми побачимо, який задум був у Генерального штабу ЗСУ. Можливо, якісь штаби їх цікавлять, можливо — залишки Чорноморського флоту. Ніхто не знає поки що, не будемо гадати”, — сказав Ступак.

Аналітик також прокоментував інформацію про те, що росіяни розмістили на тимчасово окупованому півострові елементи зенітного ракетного комплексу С-500.

На його думку, це свідчить про те, що Крим для окупантів важливий, а є об’єкти, які менш важливі.

“Тепер потрібно доставити цю систему на більш небезпечні рубежі. Небезпечний рубіж — це Крим, Україна. Крим будуть захищати, ймовірно, до останнього. Усе, що можна, заберуть із різних ділянок, але відправлять у Крим”, — зазначив спікер. 

Читайте також: Сили оборони України вночі знищили два радари комплексів С-300 та С-400 в окупованому Криму — подробиці від Генштабу ЗСУ

Як повідомлялося раніше, вночі 10 червня Сили оборони України завдали успішних ударів по одному зенітному ракетному дивізіону С-400 росіян у районі Джанкоя, а також по двох ворожих зенітних ракетних комплексах С-300 біля Чорноморського та Євпаторії. 

Читайте також: Сили оборони України влаштували для росіян у Криму “спекотний курортний сезон”, — Братчук

Прямий ефір