Інспектори від уряду Сполучених Штатів Америки не знайшли порушень, пов’язаних із використанням американської військової та фінансової допомоги Україні. Ця тема стала основною на слуханнях у Конгресі США, які відбулися 29 березня. З лютого 2022 року, щоб допомогти Україні протистояти російській агресії, Конгрес виділив близько 113 млрд дол., інформує FREEДОМ.
У червні 2022-го спеціальні відомства США створили спеціальну робочу групу, яка мала контролювати використання військової та фінансової допомоги, виділеної для України. До складу спостерігачів увійшли інспектори з Агентства США з міжнародного розвитку, Державного департаменту та американського Міністерства оборони.
“З огляду на перевірку, яку ми виконали на цей момент, не виявили жодних випадків шахрайства або зловживання щодо прямої бюджетної підтримки. Від початку існує багаторівнева система реагування та перевірок, у якій багато різних організацій звітують і здійснюють власні перевірки. Починаючи від уряду України та Міністерства фінансів. Крім того, пряма бюджетна підтримка уряду США здійснюється через Світовий банк через три різні трастові фонди”, — зазначила інспекторка від Агентства США з міжнародного розвитку Ніколь Ангарелла.
14 липня 2022 року голова Офісу президента Андрій Єрмак заявляв, що Україна більше за всіх зацікавлена в прозорості процесу отримання військової допомоги від країн-партнерів — щоб жодна ворожа пропаганда не могла цьому завадити.
“Питання зброї для нашої держави — це пріоритет. Ми всі бачимо, як уже змінюють ситуацію на полі бою західні гармати, САУ, HIMARS та інші види озброєнь. Нам потрібно більше зброї для звільнення територій, ми не дамо росіянам перемогти, і зробимо все, щоб вигнати їх з нашої землі. Наша мета — максимальна прозорість, наскільки це можливо в умовах воєнного стану. Уся отримана західна зброя перебуває на обліку і відправляється на фронт. Усе чітко контролюється, і тепер цей процес стане ще більш відкритим”, — заявив Єрмак.
У середині липня минулого року Верховна Рада України створила тимчасову спеціальну комісію з моніторингу отримання та використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану.
“Понад десяток міжнародних партнерів надали Україні різні види озброєння, які вже використовуються на фронті. Однак російська пропаганда, зокрема й та, що працює в західних країнах, активно впроваджує тезу про неналежне використання Україною озброєння, наданого міжнародними партнерами… Україна має довести усьому світові, що процедури транспортування, розподілу на фронті й використання міжнародної матеріально-технічної допомоги є прозорими й позбавленими корупційних чи інших негативних чинників”, — йдеться в пояснювальній записці до Постанови про створення тимчасової спеціальної комісії.
Сполучені Штати Америки зі свого боку створили безпрецедентну систему контролю над фінансовою допомогою, що виділяється Україні. Метою нагляду є не підрив або створення сумнівів у важливості допомоги Києву. Такі заходи мають стимулювати адміністрацію американського президента Джо Байдена та українську владу найефективніше та найрезультативніше використовувати кошти, схвалені для виділення конгресменами.
“Незважаючи на сильну двопартійну підтримку в цьому комітеті та в цьому Конгресі для подальшої допомоги Україні, прозорість і підзвітність мають вирішальне значення для забезпечення того, щоб допомога, яку ми надаємо, використовувалася за призначенням і щоб вона просувала інтереси національної безпеки США”, — акцентував член Палати представників від Республіканської партії Майкл Маккол.
Представляючи проєкт оборонного бюджету США, глава Пентагону Ллойд Остін запевнив у наданні подальшої підтримки Україні. Він зазначив, що під керівництвом президента Джо Байдена Сполучені Штати згуртували світ, щоби допомогти Україні боротися з невиправданим вторгненням Росії.
“Ми вважаємо, що маємо гарне уявлення про те, що українцям потрібно, щоб досягти успіху в цій боротьбі. І вони дійсно відмінно спрацювали, зіткнувшись із противником, який значно сильніший і краще забезпечений ресурсами, ніж вони. Вони добре билися, і надихнули нас усіх, і продовжують це робити. Останнім часом тривають поставки бойових машин піхоти Bradley. Німці дають танки Leopard, є низка можливостей, щоб дозволити українцям піти в наступ, коли вони вирішать”, — заявив Остін під час виступу на слуханнях з оборонного бюджету США.
Генеральні інспектори від уряду США не знайшли порушень, пов’язаних із використанням американської допомоги Україні. Київ і далі отримуватиме зброю від західних партнерів.
Читайте також: Танки, більше снарядів і посилення фінансування: як Захід допомагає Україні протистояти російській агресії (ВІДЕО)