Наша рішучість відновити міжнародний порядок має бути донесена до РФ, — президентка Мальти на Саміті миру

Міріам Спітері Дебоно. Фото: timesofmalta.com

Учасники Глобального саміту миру є рішучими у своїх зусиллях відновити міжнародний порядок та справедливий мир для України. Цей меседж має бути ясно прокомунікований Російській Федерації та всім іншим державам, які кидають виклик цінностям цивілізованого світу. На цьому сьогодні, 16 червня, наголосила президентка Мальти Міріам Спітері Дебоно під час другого пленарного засідання саміту, інформує FREEДОМ.

Вона заявила, що встановлення справедливого та сталого миру в Україні залишиться в центрі зусиль Мальти, зокрема і як тимчасового члена Ради безпеки ООН.

“Миру можна досягнути лише, якщо він спиратиметься на основу міжнародного права та Статуту ООН. Це є справжньою багатополярністю. Багатополярністю, яка спирається на взаємну повагу націй на дотримання принципів міжнародного права та Статуту ООН. Ці принципи є основою намагань досягнути та захистити територіальну цілісність України та незалежність і суверенітет її людей”, — зауважила Міріам Спітері Дебоно.

Президентка заявила, що Мальта підтверджує повну підтримку досягненню спільної стартової позиції, яка приведе до визначення рамки справедливого миру.

“Мирний процес потребуватиме глобальних партнерств, що спиратимуться на спільну візію повного відновлення суверенних прав України. Дивлячись на мирне майбутнє, ми не повинні заплющувати очі на страждання, які принесла війна. І все частіше цивільні страждають. Наша спільна відповідальність — упевнитися в тому, що допомога досягне всіх тих, хто потребує цього в Україні. І всіх тих, хто постраждав від цієї агресії тим чи іншим чином”, — сказала вона.

Лідерка Мальти наголосила, що Саміт миру є важливим крок уперед до досягнення цієї мети й повинен стати основою подальших зустрічей, які дозволять досягнути миру в Україні.

“Ми зібралися сьогодні тут, і ми є рішучими у наших зусиллях відновити міжнародний порядок та справедливий мир для України. Цей меседж має бути ясно прокомунікований Російській Федерації та всім іншим державам, які кидають виклик нашим цінностям”, — підсумувала Міріам Спітері Дебоно.

Читайте також: Фінальне комюніке Саміту миру — затверджено: включення з Бюргенштока (ВІДЕО)

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація.

Читайте такожГлобальний саміт миру триває у Швейцарії — головне у включенні FREEДОМ з Бюргенштока (ВІДЕО)

Прямий ефір